مارس 27, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

تحصیل درست و آبادی کشور ادامه دادن راه شهداست

13910204000536_PhotoA

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان“نوشت:به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، سیدحبیب ‏الله میرابوالحسنی…

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، سیدحبیب ‏الله میرابوالحسنی در یادواره شهدای دانش ‏آموز منطقه باغزندان که به همت واحد مقاومت امیدان شاهد شهدای باغزندان بسیج دانش ‏آموزی حوزه ایمان شاهرود و با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان سپاه و آموزش و پرورش، اولیا و دانش ‏آموزان در سالن اجتماعات دبستان شاهد برگزار شد، طی سخنانی از برگزارکنندگان این یادواره در ایام‏الله دهه فجر انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: برگزاری چنین یادواره‏ای که برای دانش‏آموزان و به یاد دانش ‏آموزان شهید است، جای تقدیر دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهرود افزود: شهدا و ایثارگران تلاش کردند تا با عمل خود انقلاب اسلامی را حفظ کنند و این تلاش‏ها در آن برهه زمانی واجب بود و نسل‏های اول به خوبی به وظیفه خود عمل کردند.

میرابوالحسنی خاطرنشان کرد: امروز ایثارگران بعد از دفاع مقدس نیز تلاش کرده و با کسب علم در سنگر خدمت به جامعه وارد شده‏اند و الگویی برای دانش ‏آموزان هستند.

وی تصریح کرد: امروز وظیفه تک‌تک دانش‏آموزان، خواندن درس و تعلیم و تهذیب است و باید تلاش کرد تا کشور را برای تعالی و پیشرفت ساخت.

ابوالحسنی وظیفه دانش‏آموزان را کسب علم دانست و گفت: شهدا امروز از شما می‏خواهند که با درس خواندن، راه آنها را ادامه داده و کشوری آباد و متمدن بسازید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهرود تأکید کرد: آینده نظام به دست شماست و باید با برنامه ‏ریزی و درس خواندن، آینده درخشانی برای انقلاب اسلامی رقم بزنید.

در این یادواره، دو جانباز آزاده نیز از خاطرات مجروحیت و دوران اسارت خود سخنانی بیان کردند.

هم‏خوانی و مداحی توسط دانش‏ آموزان و اجرای سرود با وسیله گروه سرود واحد بسیج و قرائت دکلمه از دیگر برنامه‏های این یادواره شهدا بود.

منطقه باغزندان شاهرود 26 شهید دارد که هشت شهید آن دانش‏ آموز هستند. که از آن جمله، شهیدان محمدرضا عامریان، قربان‏علی خانی، محمد احمدی، محمدعلی دزیانیان و محمدعلی عامریان را می‏توان نام برد.