مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

سبد کالا یا کاسه گدایی!!!

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسطام پرس” نوشت:

تکریم

سه شنبه ساعت 7 صبح بود که برای انجام کاری از منزل خارج شدم و به سمت شاهرود حرکت کردم ؛ هوا بس ناجوانمردانه سرد بود به طوری که تمام اعضای بدنت از سرما قندیل می بست. از خیابان مهدیه و از جلوی شرکت تعاونی رد شدم ، جمعیت انبوهی آنجا جمع شده بود که اکثریت آنها را پیرمرد ها و پیرزن ها یی تشکیل می دادند که از روستاهای دور آمده بودند…
در آن سرما که من با وجود آنکه داخل ماشین نشسته بودم از سرما به خود می لرزیدم آن بندگان خدا با سن و سال بالا جلوی شرکت تعاونی نشسته بودند. به راستی برای چه ؟ بله برای دریافت سبد کالایی .  هدفم از بیان این مطالب این بود که بگویم آقایان به ظاهر مسئول آنچه به عنوان سبد کالا به مردم می دهید حقشان است نه کمک شما به آنها پس برای چه به مانند گدا با آنها رفتار می کنید. چرا فکر می کنید مردم گدای شما هستند و شما ارباب ؟
شما که آن افراد را از طریق کد ملی شناسایی کرده اید حتما آدرس آنها را هم داشتید آیا بهتر نبود از طریق سازمانهایی  همچون کمیته امداد با احترام جلوی درب منزل آن افراد تحویل دهید ؛ یا نکند خوشحال می شوید مردم را به مانند گدا پشت صف های طولانی صف ببینید؟ ای کاش از رهبرمان مردم داری را یاد می گرفتید.
از این صف های طولانی که بگذریم در داخل فروشگاه با افراد پشت صف طوری برخورد می شد که اصلا در حد و اندازه ی مقام انسانیت نبود و گویا افراد فروشگاه فرهنگی این سبد کالا را از جیب خودشان می خواهند به مردم بدهند نه پول بیت المال. ای مسئولین بهتر است بدانید حق مردم خداجو و انقلابی و ولایی ما بالاتر از  این این حرفها و تصمیمات احمقانه است.
و اما سخنی با دکتر روحانی…
جناب دکتر اینکه شما به فکر ملت هستید جای هیچ شکی نیست اما در دولت قبل به مردم یارانه دادند نه پشت صف بلکه واریزی به حساب هر شخص البته چند برابر یارانه ها را هم گرفتند حال شما می خواهید با کمک به افراد توسط سبدی از کالاها مردم را از خود خوشحال نگه دارید . ولی بهتر است بدانید مردم پشت صف ها به مسئولین به خاطر انتظار بی موردشان فحش و آنها را نفرین می کنند پس آیا بهتر نیست که به جای این سبد کالا پول در اختیار نخبه ها و دانشمندانمان قرار دهیم تا بازدهی آن به طرف توالت ها نرفته و موجب پیشرفت ایران اسلامی در دارو ، اقتصاد، فضا و .. شود.

 

انتهای پیام