مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

هشدار جدی رهبر انقلاب در خصوص تغییر سبک زندگی

 نوبت شما به نقل از وبلاگ”زمردی در دل کویر “نوشت:

حجاب ایرانی – حضرت آیت الله خامنه ای٬ رهبر جمهوری اسلامی اختلاط زن و مرد را «انحرافی و غربی» نامید٬ نسبت به تلاش غرب برای «ترویج» سبک زندگی خود در ایران هشدار داد و خواستار موضع‌گیری تهاجمی در مقابل «تهاجم فرهنگی» شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها رهبر انقلاب این اظهارات را روز سه‌شنبه (۱۹ آذرماه) در دیدار با رئیس و اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان کرده است.

وی در این دیدار بدون اینکه به نام فرد یا جریان خاصی اشاره کند از «برخی اظهارات غیرمسئولانه در خصوص لزوم آزادی‌های فرهنگی همچون غرب» انتقاد کرد.

خامنه‌ای گفت: «غربی‌ها بر مسائل غیرمعقول و انحرافی همچون اختلاط زن و مرد با عنوان تساوی زن و مرد، یا سبک زندگی خود با عنوان پیشرفت و تجدد لجاجت دارند.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش «تهاجم فرهنگی» را «واقعیتی» دانست که سال‌ها قبل خطر آن را «گوشزد» کرده بود و «هم اکنون، عینیات انکارناپذیری یافته است.»

رهبر جمهوری اسلامی افزوده که «حداقل صد‌ها رسانه صوتی، تصویری، مکتوب و اینترنتی در جهان با هدف مشخص تأثیرگذاری بر ذهن و رفتار ملت ایران» در حال فعالیت هستند.

وی برخی «بازی‌های رایانه‌ای و اسباب‌بازی‌های وارداتی» را از جمله «مصادیق ترویج رفتار و سبک زندگی غربی در ذهن کودکان، نوجوانان و جوانان ایرانی» اعلام کرد.

علی خامنه‌ای به وزارت ارشاد توصیه کرد با «تولید کتاب، ترجمه کتاب‌های مفید، تولید فیلم‌های سینمایی جذاب با تکیه بر ظرفیت‌های بالای ساخت فیلم، تولید بازی‌های رایانه‌ای مفید، ترویج بازی‌های پر تحرک و تولید اسباب بازی‌های معنا دار و جذاب را در دستور کار قرار دهد.»

رهبر جمهوری اسلامی بر لزوم «رصد و شناخت دقیق پدیده‌های نوظهور تهاجم فرهنگی را قبل از ورود به ایران» تاکید و هشدار داد که «دیر فهمیدن و دیر جنبیدن مشکل آفرین است.»

وی همچنین «انفعال و موضع دفاعیِ صرف در مقابل فرهنگ مهاجم را، بد‌ترین و خسارت بار‌ترین نوع برخورد» خواند و اظهار کرد: «مواضع تهاجمی نیز در برخی موارد لازم است.»

با این حال وی توضیح بیشتری درباره مختصات این مواضع تهاجمی ارائه نکرد.

ایشان سال‌هاست نسبت به آنچه «تهاجم فرهنگی» می‌نامد هشدار می‌دهد و مسئولان نظام نیز به پیروی از وی در این باره اظهارنظرهای مختلفی را بیان می‌کنند.

با این حال روز به روز در ایران به تعداد افرادی که تمایل دارند سبک زندگی خود را بر اساس الگوهای جهانی انتخاب کنند٬ افزوده می‌شود.