مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

بسيج به دنبال استفاده حداكثري از مردم براي حل مشكلات جامعه است

 بسيج به دنبال استفاده حداكثري از مردم براي حل مشكلات جامعه است

نوبت شما به نقل از وبلاگ بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت:خبرگزاری بسیج: رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت

خبرگزاری بسیج: رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: براي حل بسياري از معضلات و مشكلات محلي نبايد منتظر اقدامات مركز بود بلكه بايستي با همگرايي و هم افزايي و انسجام محلي بسياري از مشكلات را برطرف كرد.

به گزارش  خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج ؛سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در مجمع بسيج استان اصفهان كه در محل دانشگاه صنعتي اصفهان و با حضور صدها نفر از اعضاي شوراي عالي اقشار بسيج برگزار گرديد گفت: در ايستادگي و صلابت مردم اصفهان همين بس كه به دليل اين مقاومت، رژيم منحوس پهلوي اولين حكومت نظامي را در اين استان تشكيل داد و مردم اصفهان قبل و پس از انقلاب نشان دادند كه همواره در اصول انقلاب ثابت قدم بوده اند.

سردار نقدي با اشاره به شكل گيري صف آرايي جديد و پيچيده نظام سلطه عليه نظام اسلامي تصريح كرد: در شرايط امروز آزمون حساسي پيش روي ماست كه بايستي نشان دهيم ميراث دار ارزش هاي شهدا بوده و در خط ولايت استواريم.

وي اضمحلال استكبار جهاني را نزديك دانسته و افزود: دشمنان در آخرين نفس هاي خود تمام تلاششان را براي مقابله با انقلاب اسلامي معطوف نموده اند اما مقاومت ملت در سايه تبعيت از ولايت باز هم دشمنان را ناكام خواهد گذاشت.

رييس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به انتخابات برگزار شده و مشخص شدن هيئت رييسه مجمع بسيج استان اصفهان اظهار داشت: همانطور كه روزي در دارخوين براي عمليات هاي نظامي دور هم جمع مي شديم، امروز نيز براي موفقيت در جنگ نرم، اين مجمع تشكيل شده تا با سازماندهي در آن براي ماموريت بزرگ تحقق تمدن نوين اسلامي برنامه ريزي نماييم.

وي ميزان فقر و بيكاري و آلودگي به مواد مخدر و بدحجابي و … را مشكلات پيش رو در الگو شدن كشورمان دانسته و ادامه داد: يقينا اين موانع و مشكلات، تحقق اين تمدن را به تاخير خواهد انداخت كه بايستي براي رفع آن همه به صحنه بيايند.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج حضور فعال مردمي را لازمه ي تحقق تمدن اسلامي دانسته و بيان كرد: يقينا دستگاه ها و نهادها نمي توانند براي رسيدن به آرمان هاي انقلاب و نقطه مطلوب، بدون پشتوانه فعال مردمي حركت كنند بويژه آنكه اين كشور در حالت طبيعي حركت ننموده و با انواع مزاحمت ها، توطئه ها، كودتاها، فتنه گري ها و كارشكني هاي دشمنان مواجه است.

وي با اشاره به برخي فسادهاي اقتصادي تاكيد كرد: فسادهاي اقتصادي نظير اين اختلاس ها يك حركت عادي و طبيعي نبوده بلكه دست دشمن را در اين فسادهاي اقتصادي مي توان مشاهده كرد.

سردار نقدي ترسيم الگوي اسلامي ايراني پيشرفت را طليعه تمدن نوين اسلامي خوانده و افزود: همانطور كه در جنگ الگوي جديدي از ابعاد مختلف نظامي را بدون حضور نظامي غرب بكار بستيم، امروز نيز نياز به الگوهاي بومي و فرمول ها و راهكارهاي داخلي براي تحقق الگوي پيشرفت داريم.

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: مشاركت مردم يكي از اصلي ترين مولفه هاي اين الگو بوده و برخلاف ساير حكومت ها حضور فعال مردم در صحنه از ويژگي هاي نظام اسلامي است.

وي مولفه ديگر اين الگو را عملكرد فعال نهادهاي محلي و عدم تمركز گرايي در كشور خوانده و خاطرنشان كرد: بايد ظرفيت هاي محلي را شناخته و بكارگيري نمود، يقينا فرمول هاي يكسان و ابلاغ آنها از سوي مركز به سراسر كشور با توجه به تنوع و تفاوت هاي فرهنگي، تاريخي، جغرافيايي و … در مناطق مختلف، ما را با مشكلات متعددي مواجه مي كند.

سردار نقدي در اين خصوص ادامه داد: براي حل بسياري از معضلات و مشكلات محلي نبايد منتظر اقدامات مركز بود بلكه بايستي با همگرايي و هم افزايي و انسجام محلي بسياري از مشكلات را برطرف كرد.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به تشكيل مجامع استاني و شهرستاني در سراسر كشور اذعان داشت: شوراهاي اقشار و مجامع بسيج به دنبال استفاده حداكثري از مردم براي مشكلات جامعه بوده و فلسفه اين مجامع حل مشكلات محلي و استاني توسط مردم همان استان است.