سپتامبر 29, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

50 درصد روستاهای میامی فاقد روحانی مستقر هستند

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پیام میامی” نوشت:

روحانی میامی

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر هفت روحانی مستقر در شهرستان میامی فعالیت می کنند، اظهار داشت: این روستاها شامل “دشت شاد، باغچه، سوداغلن، قوشه، نام نیک، فرومد و نردین” هستند و دو روحانی نیز در روستا بکران و دو روحانی هم در شهر میامی حضور دارند.

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی شهرستان میامی تصریح کرد: تعداد چهار روحانی نیز در قالب طرح هجرت در روستاهای کلاته اسد، جودانه، ابراهیم آباد علیا و حسین آباد کالپوش حضور دارند که بدین ترتیب تعداد 12 روستای شهرستان، روحانی مستقر و طرح هجرت دارند.

بخشی در ادامه دلیل اصلی نبود روحانی در روستاها را کمبود روحانی دانست و افزود: نبود خانه عالم در روستاها و نبود بودجه کافی نیز از عوامل دیگری هستند که در این مشکل دخیل هستند.

وی همچنین به نبود روحانی در روستاهایی که امکان حضور روحانی در آنها وجود دارد اشاره داشت و افزود: روستاهای کوهان، هونستان، تلوبین، کرنگ، حق الخواجه، گلستان، عباس آباد، استربند، کردآباد، ری آباد و فیروز آباد از عمده روستاهایی هستند که حضور روحانی مستقر در این روستاها با توجه به ساخت خانه عالم در این مناطق ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: روستاهای محمدآباد، قدس و ارمیان نیز از روستاهایی هستند که بدلیل کمبود روحانی و نبود خانه عالم فاقد روحانی هستند.

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی شهرستان میامی در خاتمه تاکید کرد: پیگیری ها و درخواست های لازم جهت استقرار روحانی در روستاها انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک در همه روستاهایی که امکان استقرار روحانی وجود دارد روحانی مستقر داشته باشیم.

کمبود روحانی مستقر در روستاهای محروم شهرستان میامی همواره از دغدغه های مسئولان و مردم این شهرستان بوده است.

 

انتهای پیام