می 24, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

وحدت شیعه و سنی ؛ امری ضروری یا غیر ضروری . . . ؟؟؟!

نوبت شما به نقل از وبلاگ “در انتظار یار” نوشت:

امام خامنه ای : امام (ره) ولایی تر بود یا فلان آدم عامی که کار خلاف میکند به اسم ولایت ؟

جامعه‌ی اسلامی در تمام ادوار مختلف از ناحیه‌ی بی‌عدالتی ضربه خورده است ؛ و از ناحیه پراکندگی و نفاق و جدائی افراد از یکدیگر و مقابل یکدیگر ایستادن ، ضربه خورده است . از این چیزها دنیای اسلام ضربه خورده . هر چه شما به تاریخ اسلام مراجعه کنید – بخصوص در قرون اخیر – این معنا را روشنتر می‌بینید . دنیای اسلام نیازمند اتحاد است . امیرالمؤمنین مایه‌ی وحدت دنیای اسلام باید باشد . دشمنان اسلام میخواهند بین طوائف مسلمان به وسیله‌ی امیرالمؤمنین که خود وسیله‌ی وحدت و اتحاد است ، اختلاف ایجاد کنند . اینها را باید دنیای اسلام بگوش باشد . ۱۳۸۸/۴/۱۵

امام حسن عسکری (علیه السلام) می فرمایند : شما را به تقوای الهی و ورع در دین وصیت می‌کنم و کوشش برای خدا و راستگویی و ادای امانت به هرکسی که تو را امین خود قرار داد ، چه آدم بدی باشد و چه خوب . اهل سجده طولانی باشید ، خوش مشرب و خوش معاشرت باشید و این دستورات را پیامبر(ص) آورده : در محله مخالفین ما نماز بخوانید و در تشییع جنازه آنها حاضر شوید و از بیمارانشان عیادت کنید و حقوق آنها را بپردازید ، اگر یکی از شما این خصائل را داشته باشد ، مردم می‌گویند این شیعه است و این مرا خوشحال می‌کند . پس تقوا پیشه کنید و مایه زینت ما شوید و موجب ننگ و عار ما نشوید ، مردم را به ما متمایل کنید .

 

پ ، ن : این روزها خیلی ها دم از شیعه و مطیع ائمه (علیهم السلام) بودن می زنند و میخواهند به هر سبک و شیوه ای که شده ارادت خود را به اهل بیت پاک پیامبر (صلوات الله علیه) و کینه و نفرتشون رو نسبت به دشمنان این بزرگواران نشان دهند . به منظور ارادت کارهایی از قبیل : قمه زنی ، تیغ زنی ، خون جاری کردن از بدن و . . . رو انجام می دهند و برای نمایش کینه و برائت خود از دشمنان اهل بیت به کارهایی همانند : توهین به خلفای سه گانه ، همسر پیامبر اکرم (صلوات الله علیه)، گرفتن مجالس —– کُشون و . . . دست می زنند . متاسفانه این افراد همچون آقای صادق شیرازی ، دوستدارانشون و . . . اصلاً توجهی به تخریب چهره ی تشیع در جهان و در چشم مردم عالم ، اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنی ، سوء استفاده دشمن مشترک مسلمانان و . . . ندارند و حتی نیم نگاهی هم به این فرموده ی معصوم که می فرمایند ” زینت ما باشید نه باعث خواریِ ما و . . . ” ندارند . در برخورد با بیشتر این افراد در می یابیم که اینان حتی 2 حدیث هم از امامان معصوم بلد نیستن و صرفاً به یه سری کارهای بیهوده که سراسر ضرر هستش پرداختن و دارن به هدف دشمن که نابودی مسلمانان به دست خودشان ست ، کمک می کنند . چون معلومه : دشمنی که دید تواناییِ مبارزه با اسلام و پیروانش را ندارد به این تصمیم رسید که این گروه رو به دست خودشون نابود کنه و به جون هم بندازه که تا حدی هم موفق بوده به خاطر بی بصیرتی یه سری از افراد .

به نظرتون این هم شیعه کُشی به خاطره چیه ؟ شکل گرفتن این همه گروه تروریستی به خاطره چیه ؟! بریده شدن سر بچه های سوریه و تجاوز به زنانشون به دلیل چیه ؟! ….. همش به خاطر توهین به مقدسات دو طرف هست . در آیات قرآن کریم هم آمده که ” به بت های مخالفان خودتون توهین نکنید ….. ” و امیرالمومنین علی (علیه السلام) هم می فرمایند : ” شیعه و پیرو ما ، اهل توهین کردن و دشنام دادن نیست . ” پس تو رو خدا چهره ی اسلام رو خراب نکنید و به دین ضربه نزنید . کافیست تنها کلمات ” شیعه ، تشیع ، محرم ، عاشورا و . . . ” رو در گوگل سرچ کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید !!!

انتهای پیام