دسامبر 9, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

از 61 هجری قمری تا 88 هجری شمسی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پاتوق وبلاگ نویسان شاهرود” نوشت:

9 dey

 ظلم بر حسين(ع) به روز  عاشورا و به  سرزمين  كربلا  محدود  نشده است و عاشوراي حسيني  در  طول تمام  تاريخ،  محكي بوده براي جدا شدن صف يزيديان از عاشورائيان كه حضرتش فرمود “كل ارض كربلا و كل يوم عاشورا” اهانت به امام حسين(ع) يكي از دردناك‌ترين مقاطع تاريخ شيعيان است. 

#اهانت به خاندان، اهانت به  مضجع شريف، اهانت به مراسم عزاداري، اهانت به …، اهانت از سوي عباسيان، اهانت از سوي بهائيت، اهانت از سوي وهابيت و يك نمونه از اهانت به  آن  امام  بزرگوار  در زمان  «متوكل عباسي» صورت  گرفت؛ چنان كه «متوكل دستور داد قبر آن بزرگوار را تخريب كرده، شخم زدند  و آب صحرا را به  سمت آن  روانه  كنند، تا  قبر به كلي  از بين رود اما، به امر الهي آب حيرت آورد و به قبر نرسيد.

#از ديگر نمونه‌هاي اهانت به مضجع شریف آن بزرگوار در زمان حمله وهابي‌ها به كربلا به رهبري «سعود بن عبدالعزيز» در سال 1216 قمري صورت گرفت  كه حرم صدماتي جدي ديد، گنبد مطهر تخريب و بسياري  از شيعيان توسط  وهابيون به شهادت رسيدند، تمام اموال حرم به  تاراج رفت و صدمات زيادي به شهر وارد شد، در كوچه و  بازار خون  محبان حسين (ع)  جاري گشت؛ به  گونه اي كه مردم اين واقعه را كربلاي دوم ناميدند.

#در سال 1991 ميلادي (1370شمسي) نيز از حزب منحوس بعث و به دستور صدام در جريان انقلاب شيعيان حملات وحشيانه‌اي  به حرم  شد،  عده‌اي از شيعيان به شهادت رسيدند  و  بخشي از حرم  و  گنبد مطهر تخريب شد، به طوري كه آثار برخي از گلوله‌ها و جنايت بعثيون هنوز بر روي ديوارهاي حرم قابل مشاهده است.

#اما آنچه از همه حيرت‌آورتر است اهانتي‌ست كه به اباعبدالله الحسين، در ايران، تهران و در روز عاشوراي سال 1388 شمسي صورت گرفت.

آري، تا پيش  از روز  عاشوراي  سال 88  جماعت  فتنه‌گر و سران فتنه، بيرق تقلب را به دست داشتند و مدعي بودند در اعتراض به وقوع تقلب در انتخابات به عرصه آمده‌اند و فراخوان اردو‌كشي خياباني داده‌اند اما فجايع و اهانت‌هايي كه توسط اين جماعت فتنه‌گر در عاشوراي آن سال رخ داد، نشان داد كه اصل دشمني اين  جماعت با شريعت  ناب محمدي و مكتب حسيني  و عاشورايي است به گونه‌اي كه حتي از حمله و به آتش كشيدن خيمه‌هاي عزاي حسيني نيز ابايي ندارند و به مانند اسلاف ناپاك خود در روز عاشوراي حسيني به سوت، كف‌ زدن و هلهله پرداختند و اين وقاحت و بي‌شرم ي را   تا جايي پيش بردند كه اين جماعت را  “امت خداجو”  نام  نهادند و مرتكب شدند آنچه را كه قلم از شرح و بيان آن شرم دارد ….

جريانی كه پشتش به فرقه ضاله بهائيت و به رهبري صهيونيزم جهاني نیز گرم بود، در این روز به طور كامل نقاب از  چهره  انداخت و با جسارت به مراسم عزاي امام حسين(ع)، سوت، كف‌زدن و هلهله در روز عاشورا، بي‌حرمتي به خيمه، پرچم و عزاداران حسيني و  دراز دستي  به سمت نمازگزاران ظهر عاشوراي تهران، نام جريان خود را در كنار سايراهانت‌كنندگان و ظالمان در حق حسين(ع) و خاندان حسين(ع) در تاريخ ثبت كرد.

مقام معظم رهبري 15 روز  قبل از آنکه این جریان  چهره منافقانه خود  را با جسارت به روز عاشورا و به ساحت امام حسین(ع) بی هیچ شک و شبهه ای بر همگان آشکار کند، می‌فرمایند:  “بيشترين زحمت در صدر اسلام و در زمان پيغمبر، زحمات مربوط به منافقين بود.

متانت جمهوری اسلامی در برخورد با فتنه جویان و سران آنها سبب وقاحت و بی شرمی آنان شده و اکنون نیز برخی از فتنه گران که در آن ایام در سایه به خط دهی و هدایت فتنه مشغول بودند در نهایت پررویی زمزمهء برداشته 

شدن محدودیت از سران  فتنه را سر  میدهند در حالیکه  ملت  فهیم  ایران بیصبرانه منتظر برپایی جلسهء محاکمهء آنان هستند 

امید – پاتوق وبلاگ نویسان شاهرود

انتهای پیام