اکتبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

فرهنگنامه شهدای دامغان

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سرو قامتان دامغان” نوشت: کار جمع آوری آثار شهدای شهرستان دامغان از دو سال پیش تاکنون آغاز شده و هنوز ادامه دارد که تاکنون 50 میلیون ریال هزینه صورت گرفته است.

IMAGE634278473191490000

مسئول ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان گفت: فرهنگ نامه شهدای شهرستان دامغان در قالب ۱۰ جلد کتاب تدوین می شود.

 

سرهنگ پاسدار سید ابوالفضل تقوی، مسئول ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: تاکنون200 خاطره و اطلاعات شهدای شهرستان دامغان جمع آوری و نسبت به تدوین و تالیف آنها اقدام شد.
به گفته وی، این تدوین و تالیف صورت گرفته از بین 600 شهید شهرستان دامغان بوده که مابقی در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: خاطرات و اطلاعات جمع آوری شده شهدای شهرستان دامغان پس از تدوین و تالیف در سایت 3 هزار شهید استان سمنان قابل برداشت خواهد بود.
مسئول ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان افزود: در کار جمع آوری اطلاعات و خاطرات شهدای شهرستان دامغان 20 نفر همکاری دارند.
وی با بیان اینکه برای جمع آوری اطلاعات و خاطرات شهدای شهرستان دامغان تاکنون 100 میلیون ریال هزینه شده است، ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان همچنین آثار نوشته(مکتوب) شهدای شهرستان دامغان را در قالب دفترچه خاطرات دست نوشته های شهدا و نامه های شهدا را جمع آوری کرده است.
تقوی اضافه کرد: تاکنون 20 درصد از این آثار جمع آوری شده و 15 نفر از برادران و خواهران به صورت افتخاری با ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان همکاری دارند.
وی فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس، طلاب و بسیجیان برادر و خواهر دامغانی را از جمله افرادی برشمرد که در جمع آوری آثار شهدای دامغان با ستاد کنگره شهدای شهرستان دامغان همکاری دارند.
مسئول ستاد کنگره شهداس شهرستان دامغان افزود: کار جمع آوری آثار شهدای شهرستان دامغان از دو سال پیش تاکنون آغاز شده و هنوز ادامه دارد که تاکنون 50 میلیون ریال هزینه صورت گرفته است.

انتهای پیام

http://sarv1.blogfa.com/post/559