آوریل 2, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مسلمان شدن نصرانی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پایگاه اینترنتی سربداران” نوشت:

عشق

امام رضا (ع) تصمیم میگیرند به بازار بروند  از احوال بازاریان آگاه شود و متوجه میشود که یک نصرانی (مسیحی ) سخت بیمار هست و امام(ع)  به دیدن اون نصرانی میرود که دراین هنگام تفسیر سوره حمد رو برای اون نصرانی بیان میکنند بعد می فرمایید :
در حدیثی از پدران بزرگوار به نقل از پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: شنیدم که خداوند فرموده است من سوره حمد را میان خود و بنده ام تقسیم کرده ام نیمی از این سوره برای من و نیمی از آن برای بندة من است. و هر چه بخواهد اجابت می شود.
هنگامی که بنده می گوید:« بسم الله الرحمن الرحیم » خداوند بزرگ می فرماید بنده ام به نام من آغاز کرد و بر من است که کارهای او را کامل نمایم و برای او در همه حالاتش برکت قرار دهم.
و هنگامی که می گوید « الحمدلله ربّ العالمین » خداوند بزرگ می فرماید بنده ام مرا حمد و ستایش نمود و دانست نعمتهایش را که دارد از ناحیه من است و بلاهایی را که از او دور کردم با احسان من بوده است گواه باشید که من نعمتهای سرای آخرت را بر نعمتهای دنیایی او می افزایم و بلایی آن جهان را نیز از او دفع می کنم. همانگونه که بلاهای دنیا را از او دور کردم.
و هنگامی که می گوید« الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ »خداوند می فرماید: بنده ام مرا بخشنده و بخشایگر دانست کسی که قیامت را جهت تکامل بشرآفرید و اوست درک کننده دردها و نقص‌های آدمی بیش از خودشان، که به بهترین و کامل‌ترین حالت آن را بر طرف می‌کند. و آن از رحمت بی‌قید و شرط و دائمی حضرتش ناشی می‌شود.
« مالک یوم الدّین » خدا می فرماید : گواه باشید همانگونه که او حاکمیت و مالکیت روز جزا را از من دانست من در روز حساب، حسابش را آسان می کنم. اعمال نیکش را می پذیرم و از بدیهایش صرف نظر می نمایم و هنگامی که می گوید: « ایاک نعبد » خداوند بزرگ می گوید بنده ام راست می گوید تنها مرا پرستش می کند من شما را گواه می گیرم که بر عبادتش ثوابی به او بدهم که همه مخالفان عبادت او به حالش حسرت بخورند.
و هنگامی که می گوید : « ایاک نستعین » خدا می گوید بنده ام از من یاری خواسته و تنها به من پناه آورده گواه باشید من او را در کارهایش کمک می کنم و در سختیها یاریش می نمایم و در روز پریشانی دستش را می گیرم.
و هنگامی که می گوید « اهدنا الصراط المستقیم » خداوند می گوید این خواستة بنده ام برآورده است و او هر چه می خواهد از من بخواهد که من اجابت خواهم کرد و آنچه را امید دارد به او می بخشم و از آنچه بیم دارد ایمنی اش می دهم
بعد اون نصرانی که سخت بیمار شده بوده و توان صحبت کردن نداشت و حتی به دلیل بیماری ناشنوا شده بود و به خواسته خداوند متعال آن نصرانی صدا امام (ع) رو میشوند  و به همراه امام گفت صِراطَ الَّذینَ اَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ ***غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَ لا الضّآلّینَ و از دنیا فانی در گذشت .
پسر آن نصرانی به امام(ع) گفت اون  یک مسیحی پاکی بود ه و امام فرمود اون یک مسلمانان متعقد از دنیا رفت .
 

انتهای پیام