دسامبر 9, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پایگاه فرهنگی مذهبی سلم“” نوشت: با تأملی هرچند کوتاه و حتی سطحی به امکاناتی که این تکنولوژی به سادگی و در سطح وسیعی، در اختیار دختر و پسر معصوم کشور قرار می‌دهد، می‌توان مضرات خانمان براندازی را برای آن برشمرد.

13911130000587_PhotoL

13911130000614 PhotoA مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

اپراتور سوم تلفن همراه با نام «رایتل» در حالی در چند استان راه اندازی شده است که با قابلیت ارسال مستقیم تصاویر طرف‌های مکالمه، به عنوان یک خطر بالقوه ولی جدی کیان خانواده‌ها و نسل جوان جامعه را تهدید می‌کند. با تأملی هرچند کوتاه و حتی سطحی به امکاناتی که این تکنولوژی به سادگی و در سطح وسیعی، در اختیار دختر و پسر معصوم کشور قرار می‌دهد، می‌توان مضرات خانمان براندازی را برای آن برشمرد.

 

در این رابطه برخی از مراجع عظام تقلید نیز با صدور فتاوایی مخالفت خود با رایتل را اعلام کردند که در پی متن فتاوایی این مراجع به همراه دستخط آنان می‌آید.

 

متن فتوای مرجع عالیقدر شیعه، آیت الله العظمی مکارم شیرازی: «به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشاء مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به این که ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابراین شرکت‌های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند».

 

13911130000579 PhotoL مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

 

 

متن فتوای مرجع عالیقدر شیعه، آیت الله العظمی علوی گرگانی: «نظر به اینکه نسل سوم اپراتور تلفنهای همراه با آموزه های دینی در تضاد است و می تواند عفت عمومی جامعه و نظم حاکم بر آن را خدشه دار و خانواده ها را به ورطه ی نابودی اخلاقی و بنیانی بکشد و لذا نصب و راه اندازی این اپراتور  چه از طرف دولت و چه از جانب بخش خصوصی بصلاح نیست و هرگونه اقدامی در این مسیر خلاف شرع است. البته لازم بذکر است که ما در صدد تخطئه ء اصل فن آوری نیستیم بلکه از آن جهت که این صنعت زیان و ضرر های فراوانی می تواند برای جامعه اسلامی چه از جهت امنیت اخلاقی و چه از جهت سیاسی و دینی داشته باشد و تهدید کننده بنیان خانواده است ، راه اندازی این اپراتور را جایز نمی دانیم».

 

13911130000613 PhotoL مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

 

 

متن فتوای مرجع عالیقدر شیعه، آیت الله العظمی سبحانی: «قرار گرفتن چنین گوشی های موبایل در دست جوانان اعم از دختر و پسر مفاسد زیادی دارد، یاید از خرید و فروش آن جلوگیری شود و نباید دولت چنین امکاناتی در اختیار مردم قرار دهد . قواید جزئی در مقابل این مضرات بسیار کوچک است.»

 

13911130000584 PhotoL مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

 

 

 

متن فتوای مرجع عالیقدر شیعه، آیت الله العظمی نوری همدانی: «با توجه به اینکه مفاسد این کار زیاد است و امکان از هم گسستن اساس خانواده ها نیز هست به علاوه اینکه عفت عمومی را مورد تهدید قرار میدهد بنابراین اقدام به انجام آن جایز نیست».

 

 

13911130000587 PhotoL مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع

 

 


 

انتهای پیام

مخالفت مراجع عظام تقلید با رایتل + دستخط مراجع