سپتامبر 27, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

از زوار آزاری تا توریست نوازی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “دیدگار” نوشت:

16 

این اتفاق به ظاهر کوچک برام خیلی جالب بود که چرا اینها باید با یک توریست که میخواهد در کشورشان به اصطلاح پول خرج کند اینگونه رفتار میکنند؟ به بیان دیگه چرا باید این مساله رو بمن بگه و غیر مستقیم اصرار کنه که می تونم از بلیط یک ساعت دیگه اش که رایگانه به جای بلیط هشت یورویی استفاده کنم!؟ چون اگر این رو بمن نمیگفت و اطلاع رسانی نمیکرد مطمیناً من بلیط هشت یورویی رو میخریدم از این موزه بازدید میکردم.
 
یه آن این رفتار رو با رفتارهایی که ما در داخل کشور و بخصوص مشهد با توریست ها و حتی هموطن های خودمون داریم مقایسه کردم . فقط کافیه بفهمیم که طرف مقابل مسافر است و ساکن این شهر نیست. تا آنجا که امکان دارد سعی میکنیم پوستی ازش بکنیم که اگه کلاهش هم اونطرف ها افتاد جرات نکنه دوباره برگرده و بیاد از اون شهر و مکان دیدن کنه. اینها اینگونه با مسافر و توریست شان برخورد میکنند و ما آنگونه. نمی دانم چه اسمی باید بر روی این فرهنگ به هم ریخته ای که تنها به گذشته اش می بالیم و الان هیچ چیزی نداریم گذشت.
 
در سفری که تابستان امسال به مشهد داشتم، برخی مردم مشهد از اینکه عرب ها به مشهد ریخته اند و مرتب پول خرج می کردند عجیب حرص میخوردند و از حسادت شدید به آنها ناسزا میگفتند!!! تعجب کرده بودم. بهشون میگفتم مشکل مگه چیه؟ اینکه این آدم دست خونواده اش رو گرفته از یک کشور دیگه اومده و داره تو شهر شما حسابی پول خرج میکنه مشکلی داره؟ این که برای شما هم خوب هست؛ باید حسابی هم خوشحال باشید.
 
بنظر مشکل اصلی ما ایرانی ها، مشکل فرهنگیه و بزرگترین عقب ماندگی مان نسبت به اروپایی ها، فرهنگی است نه صنعتی و تکنولوژی و خودرو و … که بیشترین پورشه ها را در دنیا ما سوار میشویم ولی متاسفانه یکی از بی فرهنگ ترین مردمان دنیا در رانندگی هستیم.

انتهای پیام