پس فایده ماندن من در مملکت چیست ؟

نوبت شما به نقل از وبلاگ “قل هو الله أحد” نوشت: در راهپیمایى هاى عظیم تاسوعا و عاشوراى سال 1357، شاه سوار هلى کوپتر شده و به آسمان تهران آمد دید همه خیابانهاى تهران مملو از جمعیت مخالف او است ، در همانجا گفت : ((پس فایده ماندن من در مملکت چیست ؟)) تصمیم به فرار گرفت .

280560_336

ارتشبد فردوست در کتاب ظهور و سقوط سلطنت پهلوى مى نویسد: در راهپیمایى هاى عظیم تاسوعا و عاشوراى سال 1357، شاه سوار هلى کوپتر شده و به آسمان تهران آمد دید همه خیابانهاى تهران مملو از جمعیت مخالف او است ، در همانجا گفت : ((پس فایده ماندن من در مملکت چیست ؟)) تصمیم به فرار گرفت . این است نتیجه اتحاد و بهم فشردگى .
من در تمام عمر سراغ ندارم که مرجع تقلیدى تا این حد در عمق فکر و جان مردم محبوبیت پیدا کند، امام صادق علیه السلام در فرازى از یکى از دعاهایش به خدا چنین عرض مى کند:
(( اللّه م فقّهنى فى الدّین و حبّبنى الى المسلمین ، و اجعل لى لسان صدق فى الاخرین ؛ خدایا اول مرا فقیه و دین شناس گردان ، دوم محبوبیت مرا در قلوب مسلمانان جاى بده ، بعد از مرگ ذکر خیر مرا در میان مردم مستدام بدار )) به راستى امام خمینى مصداق روشن این دعا بود.

 

انتهای پیام

http://roohemonajat.parsiblog.com/

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *