مارس 27, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

رانندگی بدون تمرکز

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پاتوق وبلاگ نویسان شاهرود” نوشت:

وقتی پشت رول نشستیم و این جسم فلزی سنگین رو هدایت میکنیم باید از  همهء  عوامل بر هم زنندهء  تمرکز  دوری  کنیم چراکه نسبت به حفظ آرامش وسلامتی همشهریامون که برای انجام کارهاشون به خیابون اومدن مسئولیم . از سالها  قبل توی اتوبوسها پشت صندلی راننده  میخوندیم  (لطفا” با راننده صحبت نکنید) حتی فکر کردن راننده به حرفای ما میتونه تمرکزشو به هم بزنه .

با اومدن تلفن همراه  استفاده ا ز این وسیله ارتباطی درحین رانندگی ممنوع اعلام شد و براش جریمه در نظر گرفته شد حالا تصور کنین یه راننده سگشوباخودش بیاره توی ماشین اونم آزاد ورها .سگه برای خودش توی ماشین بازیگوشی کنه و آقا یا خانم هم رانندگی .

حرف زدن سرنشینان خودرو باراننده و یا استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی کجا و جستو خیز یه سگ توی فضای کوچیک و بسته ماشین کجا.  مدتهاست که پلیس راهور ناجا  توی شهرهای بزرگ درصورت مشاهدهء چنین تخلف بزرگی بامتوقف کردن خودور اقدام به جریمهء فرد متخلف میکنه .

مدتی ست که این تخلف توی شهرمون شاهرود هم مشاهده میشه و به علت عدم برخورد پلیس با این رانندگان متخلف روز به روز بر تعداد این افرادافزوده میشه امروزتوی یکی ازمسیرها متوجه تحرک غیرعادی توی یه ماشین شدم .

  

خودمو به اون ماشین نزدیکتر کردم که یکدفعه یه سگ پشمالو با جلیقهء سبز و قلادهء قرمز پریدپشت شیشهء عقبش .

بالا و پایین پریدن اون سگنه تنها حواس صاحب اونو پرت میکردبلکه توجه راننده های خودروهایدیگه رو هم به خودش جلب میکرد . با گرفتن چندعکس از این صحنه فاصلهء خودمو بیشتر کردم چون منم از قاعدهء لزومتمرکز در حین رانندگی مستثنی نبودم . 

بجاست پرسنل پلیس راهورشاهرود نسبت به متوقف کردن این خودروها و اعمال قانون, مسئولیت این افرادمتخلف رو درقبال سلامتی و جان مردم به آنها گوشزد نمایند.

امید – پاتوق وبلاگ نویسان شاهرود

 

انتهای پیام