سپتامبر 29, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مصاحبه خواندنی سایت حرف تو با وبلاگ “مقتدر مظلوم”

نوبت شما به نقل از سایت “حرف تو” نوشت: باز هم با مصاحبه‌ای دیگر خدمت همراهان خوب سایت “حرف تو” رسیده ایم.. و این هفته با وبلاگ نویسی از خطه همدان حضور شما هستیم. وبلاگ برتر این هفته با نام “مقتدر مظلوم” جهت مصاحبه انتخاب شده اند.

1

http://www.mazloum.ir/

به گزارش سایت”حرف‌تو”، باز هم با مصاحبه‌ای دیگر خدمت همراهان خوب سایت “حرف تو” رسیده ایم.. و این هفته با وبلاگ نویسی از خطه همدان حضور شما هستیم. وبلاگ برتر این هفته با نام “مقتدر مظلوم” جهت مصاحبه انتخاب شده اند.

 باید بگوییم باعث افتخار و مباهات مااست که چنین افرادی در سنین نوجوانی تا این حد فعالیت‌های پرثمر و چشمگیری در مقابله با جنگ نرم دارند. نویسنده این وبلاگ که 16 سال سن دارد بیشتر اوقات طراحی پوستر و بنر انجام می دهند و همچنین در چندین جشنواره و مسابقه حائز رتبه برتر شده اند که اگر در بین مصاحبه این مطالب را از زبان خودشان بشنویم، جذاب تر خواهد بود.

*در ابتدا خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید چند سال دارید و در چه رشته ای تحصیل می کنید و همچنین اهل کدام شهر ایران زمین هستید؟

به نام خدا

سلام علیکم به همه دوستانی که این مصاحبه رو میخونن و همچنین از دست اندرکاران و زحمت کشان سایت حرف تو

من هم از شما تشکر می کنم که این هفته ما رو به عنوان وبلاگ برتر هفته انتخاب و معرفی کردید.

حسین رستمی

حسین رستمی، متولد سال 1376 هستم و در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل می کنم و هم اکنون اهل استان همدان ، شهرستان فامنین هستم.

* چرا نام “مقتدر مظلوم” را برای وبلاگ تون انتخاب کردید؟

موضوع وب من در مورد شهدا و مقام معظم رهبری است ، شهدا و رهبرمون در حالیکه مظلوم هستند اقتدار در وجودشون وجود داره و وقتی این دو رو با هم ترکیب می کنیم یه معنی خاص رو به انسان منتقل می کنه و وادار به تأمل می کنه و من به این دلیل این عنوان رو برای وبلاگی که صاحب اصلی آن شهداست ، انتخاب کردم.

* از موفقیت‌هایی که در مسابقات مختلف کسب کرده‌اید، بفرمایید؟
تا الآن حدود 5 افتخار در پرونده وب مقتدر مظلوم وجود داره:
1. کسب مقام اول در جشنواره کریم اهل بیت استان گلستان
2. کسب مقام در قسمت های طراحی پوستر و تحلیل و یادداشت در جشنواره سید علی
3. کسب مقام سوم در جشنواره وبلاگنویسی بصیرت ، جوانان و انقلاب رهپویان 1404
4.کسب مقام دوم در جشنواره وبلاگنویسی بسیج ، بصیرت ، خودباوری و اقتدار(که میزبان این جشنواره سپاه کردستان بودند)
5. کسب مقام سوم در بسیج دانش آموزی تولید ملی ، اقتدار ایرانی

   * بنظرتون ازدواج چه رنگیه؟

 وقتی ازدواج کردم می فهمم

   * چه شکلیه؟

 هشت ضلعی منتظم

   * قصد داری تو چه سنی ازدواج کنی ؟

بیست و پنچ سالگی

* چطور در زمینه طراحی وارد شدید و طرح های شما بیشتر در چه زمینه هایی است؟
من زیاد طراحی پوستر نمی کنم طراحی هایی که انجام میدم اصولا برای ابزار هایی که می سازم انجام میدم مثله طراحی پوسته نوای آنلاین که به صورت بسیار جذاب آماده کردیم.

*در وبلاگ مقتدر مظلوم، می بینیم وبلاگ های زیادی به شیوه ای زیبا پیوند شده اند. سعی می کنید بیشتر چه وبلاگ هایی را در وبلاگ تون لینک کنید؟
_وبلاگ هایی که ما لینک می کنیم اصولا باید ارزشی نویس و همسو با ارزش های انقلاب باشند و به همین منظور دایرکتوری افسران ارزشی رو برای ارزشی نویس ها افتتاح کردیم تا رتبه افسران جنگ نرم بالا برود.

* چه میزان وقت در روز برای وبلاگ اختصاص می دهید؟

چیزی حدود 5 ساعت

  

  *تا حالا  بخاطر یاد دادن چیزی به کسی که نمیدونه ، مغرور شدی یا منت گذاشتی؟

دو سه بار مثلا درس

* از فعالیت های دیگرتان بفرمایید و نوایی که در سایت حضرت آقا هم بازنشر داده شده است..

فعالیت هایی که انجام میدیم :
1. ساخت قالب
2. ابزار هایی در موضوعات گوناگون
3. طراحی رایگان بنر و هدر و لوگو رایگان برای ارزشی نویسان

* بفرمایید با چه نیّت و اعتقادی پای در فضای مجازی گذاشتید؟

_در یک کلام : انتقال فرهنگ شهادت به بازدیدکنندگان و همچنین افزایش بصیرت بازدیدکنندگان و از همه مهمتر قدرت سایبری ایران رو افزایش بدهیم.

 

* خیلی از نوجوانان هم سنّ و سال شما آشنایی با این فضای سایبری و فعالیت سایبری ندارند. نگاه و نظر آنان به فعالیت های شما چگونه است؟ و آیا آنها را تشویق می کنید که در این عرصه فعالیت نمایند؟

_ بله حق با شماست خیلی از نوجوانان هم سن و سال من آشنایی زیادی ندارند
خوب هر کاری که شروع بشه انتقادهایی به همراه داره و همچنین پشتیبانانی
من خیلی تشویق می کنم به این کار اما مسئولینی که در استان هستند تا الآن هیچ برنامه آموزشی رو برای دوستان ارزشی تدارک ندیده‌اند ، حتی دوستانی که پیشنهاد هایی به استان داده اند ، یا خود بنده پیشنهادی به استان دادم که با بهانه های خودشون که اگه درست بوده خدا اجرشون بده و اگه خدا نکنه دروغ بوده خداوند هدایتشون کنه.

 

   *اولین روزی که رایانه خریدی چه حسی داشتی؟

خوشحالی و دوس داشتم بازی کنم

   *چیکار کردی ؟

بازی نصب کردم

   *اولین بازیت چی بود ؟

ندای وظیفه یک

* آیا خانواده‌تون با فعالیت های شما در فضای مجازی موافق هستند؟ و چطور برخورد می کنند؟

_ بله صد در صد موافق هستند و حتی در پرداخت هزینه‌هایی که پرداخت شده برای کار هایی که انجام می دیم در فضای مجازی اولین پشتیبانان بنده هستن.

 

*آیا فعالیت های مجازی به درس تون لطمه نزده است؟ و معلمان مدرسه چه نظری در این رابطه داشته اند؟

_ تا الآن که هیچ لطمه ای وارد نشده و اولویت اول بنده درس می باشد. معلمان بنده هم مشوق بوده اند و البته همیشه گفته اند که اول درس بعد فعالیت در فضای مجازی.

*آیا کسی شما را به حضور در فعالیت وبلاگی تشویق کرده بود؟

– درست یادمه چهار سال پیش یکی از پاسداران سپاه منو تشویق کرد (البته اول به خاطره جشنواره وبلاگنویسی بود و بعد که وارد این عرصه شدیم به صورت حرفه ای هدفمون180 درجه تغییر کرد)

* اگر خاطره ای از روزهای درس و مدرسه در ذهن دارید، بفرمایید.

– درست یادم نمیاد. ولی یادمه که یه روزی که خودم و دوستام درس نخونده بودیم معلم ما رو جریمه کرد (واقعا جریمه سنگینی بود).
بعد ما اومدیم یه کاری کردیم که دیگه از دست این جریمه راحت شین . حدس بزنید

اومدیم دو کیلو شیرینی گرفتیم با یه شکلات و یه هدیه واسه خودش و دادیم به معلم عزیزمون.

معلممون از اون به بعد رفتارش 180 درجه تغییر کرد و در اون سال بالای 90 درصد قبولی داشتیم (چون سال قبل 50 60 درصد افتاده بودن) . اینجا باید قدرت یه شیرینی رو درک کرد و فهمید.

* تعریف شما از جنگ نرم چیست؟
– خوب جنگ نرم به نظر من هر کسی یه تعریفی از این اصطلاح داره ولی تعریف من اینه:

حفظ ارزش های انقلاب و همچنین پاسداری از خون شهدا و از همه مهمتر جلوگیری تهاجمات فرهنگی

* در بحث‌هایی که احیاناً در زمینه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی در جمع های دوستانه خودتون یا خانواده به وجود می آید، در زمینه نگاه کردن به برنامه های ماهواره ای و تغییر فرهنگ و ارزش های اسلامی و ایرانی شما به افراد موافق با ماهواره چه می گویید و چطور خطرات آن را برای آنان بیان می کنید؟

– من همیشه بهشون اینو می‌گم که شما چرا به این فکر نمی‌کنید که غربی‌ها چرا این همه وقت می‌زارن، چقدر هزینه می‌کنن و چقدر روانشناس های بزرگ رو میارن تو این خبرگزاری های غربی و نظام رو تخریب می کنند.

* چه دعایی برای وبلاگ نویسان از خدا می خواهید؟

دعا می کنم که عاقبت بخیر شن و بدونن دارن چیکار می کنند و بصیرت خودشونو افزایش بدند و یاور واقعی رهبر و این نظام باشیم.

* آیا به سفر راهیان نور رفته اید؟

نه ، سعادت نداشتیم هنوز . ولی اگه سعادت نصیبمون بشه امسال در عید نوروز به عنوان خادم خواهیم رفت.

*چه تأثیرات معنوی این سفر دارد؟

من نرفتم ولی از راه دور از تاثیر معنویش دارم لذت می برم چون وقتی عکسا و سخنرانی ها و روایتگری ها رو گوش میدم حال و هوام واقعا عوض میشه و انرژی مثبت دریافت می کنم.

 

* آیا با نماینده وبلاگی استان همدان در سایت “حرف تو” ارتباط دارید؟

– والا میخواستم در مورد همین هم بهتون بگم ، دوستان ارزشی و وبلاگنویسی که در استان همدان هستن موافق این نیستن که یه وبلاگ شخصی به عنوان نماینده استان همدان باشه و خیلی از دوستانی که من در ارتباط بودم باهاشون اینو می گفتم که یه سایتی مرجع برای کل ارزشی نویسان استان ترتیت داده بشه تا ارزشی نویسان استان در اون جمع بشن و فعالیت کنن و خودشونو اونجا معرفی کنند.

* فکر می کنید رهبری معظم امام خامنه ای چه خواسته هایی از نوجوانان و جوانان دارند؟

– فقط یه جمله کوتاه : پیشرفت علم و افزایش بصیرت

 

* وقتی جوانان کشورهای اسلامی با امام خامنه ای دیدار می کنند، عشق و ارادت بسیار زیادی به ایشان نشان می دهد که تصاویر آنها را در سایت های مختلف دیده ایم.به نظر شما این عشق و شیفتگی از کجا نشأت می گیرد و چرا آنها اینقدر رهبر را دوست دارند؟

باید بگم که جوانان به بزرگی ایشون می نگرند ( از نظر عرفانی ، از نظر سیاسی و از همه نظر) و رهبر ما درسته معصوم نیستن ولی دارن راه معصومین رو ادامه میدند و تا الآن هیچ خطایی ازشون سر نزده و نخواهد زد. و باید بگم که ما اهل کوفه نیستیم تا علی تنها بماند. یاد یکی از وصیت نامه شهدا افتادم حتما بخونید :

مادر پیری دارم ، 1زن و 3 بچه قد و نیم قد.

از دار دنیا چیزی ندارم جز یک پیام : قیامت یقه تان را می گیرماگر ولی فقیه را تنها بگذارید .(وصیت نامه شهید مجید محمودی)

 

* در مقابل می بینیم که مخالفان نظام اسلامی و معاندین که چند صباحی در این آب و خاک زندگی کرده اند ولی پشت به آرمان های انقلاب کردند، دشمنی زیادی نسبت به ایشان نشان می دهند و در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و .. تهمت های زهرآگین خود را روانه ایشان می کنند. چرا آنها به چنین کارهایی اقدام می کنند و اینطور حلقه به گوش آمریکا و دشمنان ایرانند؟

– برای منافع خودشون ، هر چند جوابشون رو گروه هایی تو اینترنت میدن (با ریپورت کردن هتاکان) و اینو باید بگم که ارزشی نویسان و کسانی که فعالیت می کنند باید سازماندهی بشند. و با این کار خیلی راحت می توان اهداف دشمن رو نابود کرد.

* نظر شما در مورد اختلاف نظرهایی که اخیراً بین مسؤولان دو قوه مجریه و مجلس علنی شد و باعث ناراحتی رهبری هم گردید، چیست؟

– باید بگم که هیچ کس از اصولگرایان این انتظار برخورد رو نداشت. تازگی ها هم که جلسه مشترک گذاشتند و ان شاالله به گفته رهبرمون که می فرماید:
حالا که دشمنی ها زیاد شده ، شما هم رفاقت هاتون رو شدت بدید.
به امید نابودی منافقین

* همانطور که می دانید سایت “حرف تو” در مناسبت های مختلف موج وبلاگی برگزار می کند و از فعالان سایبری برای فعالیت در آن موضوعات دعوت می کند. چقدر این کار می تواند ثمربخش باشد؟

– به نظر من خوبه چون وبلاگنویس ها رو تشویق می کنه تا مطالب هایی با موضوع جنبش(موج) تو وبلاگ هاشون قرار بدن اما ایده جدیدی که بنده دارم دیگه از این به بعد هم صدا و هم متن رو به موج اضافه کنیم طوری که سخنرانی ها و نواهایی که در مورد جنبش وجود داره با متن ترکیب بشه و اینطوری اثربخشی و کیفیت تاثیر گذاری افزایش پیدا می کنه و این کار رو میتوان به صورت انگلیسی ترجمه کرد و در سایت های انگلیسی هم این جنبش رو ادامه داد.

*در پایان اگر صحبت خاصّی دارید، منتظر شنیدن آن هستیم.

ضمن آرزوی موفقیت، از شما می خواهیم طبق روال مصاحبه های سایت “حرف تو” چند کلمه ما می گوییم و شما اولین کلمه یا عبارتی که در وهله اول به ذهنتان می رسد، را بفرمایید.

 پسته : گیج کننده

 گوزن شاخ دار جنگلهای قطبی: خوشکل

 پراید :  دست نزیم بهش گرونه

رایانه: هم میتونه دشمن باشه و هم دوست

یارانه: اگه پدر پول فرزندشو بده عالی میشه

سیم خاردار: یاد جنگ و جبهه ها بخیر

حامیان حجاب اسلامی: ما هم حامی شیم

راهیان نور: راهیان عشق

تنها آرزو: سلامتی رهبر

انحرافی: منافق

بهترین صفت انسان: خوش رویی

امام خمینی: عزیزترین عزیزان

آیت الله خوشوقت: عالمی بودند که قدرشونو وقتی زنده بودند ندونستیم و نشناخته بودیمش

سجاده: ابزاری برای ارتباط با خدا

  خونه مادربزرگه: هزار تا غصه داره ( قصه رو غصه کردم)

  عید نوروز: عیدیش خوبه

کودکی: دوران بی خیالی

یه لقمه نان: یک لقمه نون رو همه میخوریم اما زیر بار ذلت نمی ریم.

فوتبال: خوشم نمیاد چون پول رو الکی خرج می کنن.

بهترین نوا: نوای شهدا

محمدرضا شاه پهلوی: ملعون ثبت شده در تاریخ

شهید گمنام: شهیدی که سعادت گمنام شدن رو داشتن

سران فتنه: سران جلبکی

پدر و مادر: بزرگترین سرمایه الهی

  سیزده بدر: هوای بارونی

   طنز : شب های برره

با تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار سایت “حرف تو” قرار دادید.

http://harfeto.ir/?q=node/5255