مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

موج وبلاگی 1+ 5 يا 5 تن آل عبا + امام زمان(عج)

نوبت شما” به نقل از سایت “حرف تو” نوشت:

مسابقه موج وبلاگي 1 +5 گلستان بلاگ . در نظر است مسابقه اي با مضمون ذيل برگزار گردد.

4ysml3c0a40600

اين روزها خبرهاي زيادي در خصوص رايزني ، نشست ، جلسه و مذاكره با گروه 1 + 5 مي شنويم . مذاكراتي كه يك سمت آن ايران و سمت ديگرش آمريكا ، فرانسه ، روسيه ، چين و انگلستان قرار دارد . مذاكراتي كه با توجه به تبليغات گسترده دو سويه ، بارز و شاخص شده و در صدر خبرهاي سياسي و حتي اقتصادي دنيا قرار گرفته است . همه مي دانيم موضوع و جنجال بر سر چه چيزي است . گذشته از دفاع و احقاق حق بديهي و مسلم ايران ، بنظر ميرسد پشت پرده اين بازي سياسي ، مسائل عميق تري نهفته است . حرفهايي كه لايه هاي پنهان آن افكار اسلامي و انقلابي مردم را بصورت غير مستقيم مورد هدف قرار داده است .

بيانديشيد ! القاء اين خبر كه تصميمات ، آراء و موافقت اين 5 كشور براي ما بسيار بسيار مهم بوده و اگر توافق صورت نپذيرد تحريم ها ادامه دارد ، اوضاع اقتصادي هم به تاري وابسته است و ممكن است هر آن پاره شود . چنين خواهد شد و چنان خواهد شد ! اما لحظه اي تامل مرا به اين فكر واداشت . چرا ؟ چرا بايد تائيد 5 كشوري را براي احقاق حقوق خود داشته باشيم كه در همه تاريخ معروف و مشهور به سلطه ، چپاول ، غارت و منفعت طلبي بوده و هستند .

براي آگاهي از پيشينه آنها نيازي به تحصيلات دانشگاهي نيست . با مطالعه فقط چند كتاب تاريخ يا رصد اخبارمربوط به چند دهه اخير هم همه چيز دستگريمان مي شود .

چرا بايد اجازه دهيم سرنوشت و آينده كشور ما را ديگري رقم بزند ؟ به بهانه اينكه تحريممان مي كنند ؟ مگر تا بحال تحريم نبوديم ؟ به اين بهانه كه اوضاع معيشت و اقتصاد مردم سخت است ؟ آيا سخت تر از دوران جنگ تحميلي كه همين ها طلايه دارانش بودند ؟

نيازي به يادآوري نيست . حتما شما خواننده عزيز هم سخنان رهبر را در مورد سرنوشت كشورهايي كه با آمريكا و فرانسه و انگليس و … روزاري دوست بودند . دوست كه چه عرض كنم ! نوكر بي جيره و مواجبشان بودند ، شنيديد و ديديد . مصالحه با سران چنين كشورهايي مي شود عاقبت يزيد . نه ! از آن هم نزديكتر ، عاقبت صدام ، قزافي ، بن علي  و ….

همه ميدانند كه ما كشور متخاصم و سلطه جو و جنگ طلبي نيستيم . اين را تاريخ ثبت كرده است . با اين حال چرا بايد كشورهايي كه به اين صفات شناخته شده هستند داراي كلاهك و بمب هسته اي باشند و ما حتي اجازه غني سازي نداشته باشيم ؟

من فكر مي كنم نبايد به 1 + 5 اميد داشت .

1+5 ما بايد پنج تن آل عبا باشد و مهدي فاطمه ( س ) .

sinsFLi_535

همانان كه سال هاي جنگ با شاه و اربابانش ، صدام و پشتيبانانش ، يگانه تكيه گاه ما بودند . همانهايي كه هيچ گاه پشت دوستان و دوستدارانشان را خالي نكردند و حتي تا قيام قيامت نيز قول  شفاعت و ياري دادند . همان آل عبايي كه نه جنگ طلب و سلطه جو بودند و نه منفعت طلب . همان بزرگواراني كه نياز به تضمين هاي آنچناني ندارند . فقط كافيست به اندازه يك آب خوردن به يادشان باشيم .

نظر شما چيست ؟

به وبلاگ هايي كه پست برتر در اين خصوص داشته باشند . هدايايي به رسم يادبود تقديم خواهد شد .

نفر اول  مبلغ 500000 ريال

نفر دوم مبلغ 350000 ريال

نفر سوم مبلغ 20000 ريال

زمان مسابقه : از تاريخ 16/09/92 لغايت 01/10/92

ضمنا لينك پست مربوطه را درقسمت نظرات  همين ارسالي در گلستان بلاگ قرار دهيد .