سپتامبر 25, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

هتك حرمت به محرم در آذربايجان‎ با جشنواره شراب

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بصیرت بسیجی” نوشت:

image7522

دولت آذربایجان پارسال به جهت اقدام در رژه همجنس بازان و امسال هم به خاطر برپایی جشنواره شراب در ماه محرم واقعیت صهیونیستی و ضد اسلامی خود را به نمایش گذاشت .اللهم عجل لولیک الفرج

دولت آذربایجان پارسال به جهت اقدام در رژه همجنس بازان و امسال هم به خاطر برپایی جشنواره شراب در ماه محرم واقعیت صهیونیستی و ضد اسلامی خود را به نمایش گذاشت .

-كشور آذربايجان از لحاظ دارا بودن جمعيت شيعه دومين كشور جهان بعد از ايران مي باشد مردم آذربايجان بعد از جدائي از تركيب ايران و قرار گرفتن در قلمرو روس هاي تزاري و بعد هم كمونيست هاي شوروي همواره مراسم عزاداري امام حسين (ع) را در ماه محرم پرشكوهتر برگزار مي نمودند هر چند در دوره حكومت شوروي با اعمال فشار و محدوديت هائي مواجه مي شدند اما اين اعمال محدوديت ها مانع از برگزاري مراسمات عزاداري نمي شد و مردم مسلمان آذربايجان در اين راه تمامي فشارها و سختي ها را به جان مي خريدند. بعد از فروپاشي اتحاد جماهير شوروي و استقلال جمهوري اذربايجان، مردم مسلمان آذربايجان استقلال از زير يوغ روس هاي ستم گر و بي دين را به فال نيك گرفتند و سراسر اين جمهوري تازه استقلال يافته را جشن و پايكوبي استقلال فرا گرفت مردم ديگر به استقلال در تمامي حوزه ها به زعم خودشان رسيده بودند حتي استقلال در نحوه برگزاري مراسمات ازاد مذهبي در ايام هاي مختلف از جمله عزاداري ماه محرم، اما زهي خيال باطل.

بعد از گذشت ۲ سال از استقلال آذربايجان حيدر علي اف (معاون اول نخست وزير شوروي و دبيركل حزب كمونيست آذربايجان شوروي) قدرت را در سال ۱۹۹۳ در جمهوري آذربايجان در دست گرفت و بعد از رسيدن به اريكه قدرت سياست هاي شوروي را در عرصه مذهبي ادامه داد و بسياري از فعالان مذهبي و روحانيون روانه زندان شدند از جمله بنيانگذار حزب اسلام آذربايجان در زندان هاي باكو تا حد مرگ شكنجه د و يك چشم خود را نيز از دست داد اين فشارها ادامه داشت تا اينكه بعد از مرگ حيدر علي اف در سال ۲۰۰۳ پسرش الهام علي اف قدرت را در دست گرفت وي نيز راه پدر را در عرصه سياست دين زدائي ادامه داد البته به مراتب تندتر از پدر مرحومش.

از جمله محدوديت هاي اعمالي توسط علي اف پسر عبارت بودند از:
۱-حبس هاي گسترده روحانيون مذهبي و محكوم نمودن آنان به حبسهاي طولاني مدت از جمله حبس حاج محسن صمداف رهبر حزب اسلام آذربايجان و ساير اعضاي بلندپايه حزب اسلام به مدت ۱۲ سال به زندان در سال ۲۰۰۹.
۲-كشف حجاب و عدم صدور پاسپورت براي بانوان محجبه و ممنوعيت تحصيل و تدريس بانوان محجبه در مدارس و دانشگاه ها.
۳- ممنوع بودن برگزاري مراسمات افطاري در ماه رمضان و … .

اخيرا هم با فرارسيدن ايام عزاداري امام حسين(ع) راهپيمائي سينه زنان حسيني در روز عاشورا در خيابان هاي باكو ممنوع اعلام شد همچنين نصب برچسب و آرم و شعارهاي ايام محرم بر روي اتومبيل ها توسط پليس راه آذربايجان ممنوع شد در غير اينصورت راننده اتومبيل جريمه خواهد شد با امنان نظر به اينكه نصب شعار و آرم عاشورائي بر روي اتومبيل تبليغات است و بايد هزينه تبليغات بپردازند اما از كي تا حالا شعارهائي كه قرن هاست سينه به سينه نقل گرديده تبليغات است اما آنچه بيشتر دل عاشقان و دوستداران امام مظلوم شيعيان را به درد آورد و به نوعي نمك روي زخم عزاداران حسين (ع) پاشيد برگزاري جشنواره شراب (مشروبات الكلي) در شهر گنجه آذربايجان (دومين شهر بزرگ كشور بعد از باكو) بود ولي شراب كجا و جمهوري آذربايجان تشيع كجا؟ جمهوري آذربايجان از لحاظ توليد انگور جزو كشورهاي توليد كننده اين حوزه در قفقاز و منطقه مي باشد و همين امر سبب شده بود كه شوروي ها در اين ايالت چندين كارخانه توليد شراب را احداث نمايند اما هرگز رغبتي از سوي مردم به استفاده از شراب نشان داده نمي شد.

اما چرا جشنواره شراب؟ و چرا در ماه محرم؟ اين است كه دل هر شيعه را در هر چهار گوشه جهان به درد مي آورد حسيني كه از بيعت با يزيد شراب خوار پرهيز نمود و جانش را در اين راه فدا نمود حسيني كه شراب خواري و فاسد بودن يزيد را برنتابيد و جهت زنده نگه داشتن اسلام قيام كرد ولي هم اينك يزيديان زمان گويا دوباره سر برآورده اند و در ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان شراب هاي الكلي توليد خارج را به نمايش عموم ميگذارند و مردم را بجاي تشويق جهت زنده نگه داشتن آرمان هاي عاشورا به مستي دعوت مي كنند.

آذربايجان كشور شراب و شراب خواري نيست آذربايجان كشوري است مملوء از نفت و گاز و ثروت هاي طبيعي. اينجانب به عنوان خبرنگار سيماي آذري شبكه جهاني سحر در اين مورد مصاحبه هائي را با اتباع تردد كننده جمهوري آذربايجان در گمرك بيله سوار انجام دادم و نظراتشان را در اين مورد جويا شدم. شهروندان آذري هتك حرمت به محرم و برگزاري اين مراسم موهن را به شدت محكوم و برگزار كنندگان آن را عوامل بيگانه و دشمنان اسلام معرفي نمودند همچنين اعلام نمودند كه به رغم فشارهاي وارده روز به روز تمايل جوانان به محرم و حضور در مساجد پر رنگ تر مي شود و ما هر چه داريم از حسين(ع) داريم و بايد مردم جهت مقابله با اين مفسدان في الرض ساكت ننشيند و قيامي حسيني وار در اين راستا انجام دهند و …

نكته جالب آنكه حتي در دوره حكومت ۷۰ ساله كمونيست هاي شوروي در اذربايجان هم شاهد هتك حرمت به ماه محرم و برگزاري جشنواره مشروبات الكلي در اين ايام نبوده ايم يعني حتي كمونيست هاي بي دين شوروي هم اهميت قيام عاشورائي حسين(ع) را مي دانستند و بر آن واقف بودند … . در كشوري كه مردمش در طول ۱۷۰ سال حكومت تزارها و كمونيست ها توانسته اند آئين هاي ديني خود را برگزار و ان را حفظ نمايند هم اينك در دوره استقلال حكومت ر‍ژيم علي اف با برگزاري جشنواره شراب در ماه محرم به موفقيتي در جهت اسلام ستيزي دست نخواهند يافت.

انتهای پیام