ژانویه 29, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

یک زن بختیاری و 22 بهمن

نوبت شما به نقل از وبلاگ “خورشید عالمتاب” نوشت: در حالی که داشتم جمعیت را هدایت می کردم ناگهان چشمم به یک گروه 30-40 نفره از کانون شاهد افتاد با یک پلاکارد که دو نفر از بچه های کانون شاهد دو طرف آن را گرفته بودند. به محض دیدن این صحنه برق از سه فازم پرید..

n1066611-1966002

مقدمه:

هیچ وقت به این فکر نمی کردم یه روزی خادم مردم بشم تا مقدمات حضور مردم را در یک جایی از کشور عزیز ایران فراهم کنم. البته من فقط گوشه خیلی کوچک و نادیدنی ای از این مراسم بودم. بهتر بگویم من هیچ کاره بودم.

 

الغرض. هماهنگ شده بود تا گروه کودک و نوجوان صدا و سیمای استان خوزستان در ابتدای مسیر راهپیمایی برای کودکان برنامه اجرا کنند. من و همه دست اندر کاران برنامه اعم از عزیزان نیروی انتظامی (حراست فیزیکی برنامه) و همچنین برادران شورای هماهنگی تبلیغات استان و عوامل و کارگردانان صدا و سیما همه پروانه وار دور این برنامه می چرخیدند تا برنامه هرچه بهتر برگزار شود.
من از شور و هیجان جمعیت و آهنگ های شاد

و انقلابی و پرچم های سه رنگ و زیبای جمهوری اسلامی به وجد آمده بودم. در حالی که داشتم جمعیت را هدایت می کردم ناگهان چشمم به یک گروه 30-40 نفره از کانون شاهد افتاد با یک پلاکارد که دو نفر از بچه های کانون شاهد دو طرف آن را گرفته بودند. به محض دیدن این صحنه برق از سه فازم پرید. بغض کردم. دست خودم نبود. یک لحظه برایم تداعی شد که اینها بچه های شهدایی هستند که برای دفاع از خاک این کشور جان خود را تقدیم کرده اند. حالا این بچه ها آمده اند با راهپیمایی در روز جشن انقلاب راه پدران خود را ادامه دهند و به دشمن بگویند که ما همچون پدرانمان ایستاده ایم.
زنده باد یاد شهیدان …

 


پانوشت:

  1. اصل این مطلب را در اینجا بخوانید.
  2. تصویر مادر یک شهید است. این زن یک لر بختیاری است که فرزندش را برای دفاع از خاک و مرزش به خداوند باریتعالی هدیه کرده است. او زن است و نمی تواند بجنگد اما شیرمردش در میدان جنگ طوفانی کرده است.
  3. شرمسار بشوند آنهایی که برای لرها جک درست می کنند. چون آنهایی که تمسخر می کنند به قدر یک هزارم این زن شهامت ندارند تا از میهن عزیز دفاع کنند.
  4. عکس از میلاد معصومی خبرگزاری ایرنا استان خوزستان

 

http://majidfazilat.ir/index.php/component/content/article/39-1391-02-14-06-09-30/86-22-