ژانویه 29, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

اف بی آی نسبت به حمله هکرها به شبکه های آمریکایی هشدار داد

نوبت شما به نقل از ” پایگاه اطلاع رسانی گروه ویژه امنیت ملی ” نوشت:

هکرها با یافتن یک حفره در نرم‌افزار شرکت ادوبی، راه نفوذ را یافته‌اند.

هشدار اف‌بی‌آی نسبت به حمله هکرها به شبکه‌های آمریکا

اف‌بی‌آی درباره هک شدن شبکه کامپیوتری چندین سازمان دولتی آمریکا توسط هکرهای موسوم به ناشناس هشدار داد که طی این دستبرد، هکرها اطلاعاتی حساس را از این شبکه‌های کامپیوتری دزدیده‌اند.

سازمان تحقیق و تجسس فدرال آمریکا عنوان کرد که این هکرها طی فعالیتی که دسامبر سال گذشته (حدود یک سال پیش) آغاز کردند، با یافتن حفره‌ای در نرم افزار شرکت سیستم‌های ادوبی، راه نفوذ مخفیانه‌ای را برای خود مهیا ساختند تا از آن طریق بتوانند به کامپیوترهای فراوان دیگر راه پیدا کنند که آخرین مورد آن ماه گذشته بود.

بیانیه اف‌بی‌آی حملات اخیر را مشکل گسترده‌ای که باید مورد رسیدگی قرار گیرد ذکر کرده است.

این بیانیه می‌گوید هکرهای ناشناس به شبکه‌های ارتش آمریکا، وزارت انرژی، وزارت خدمات بهداشت و سلامتی، و احتمالا سازمان‌های دیگر آمریکا دستبرد زده‌اند.

تحقیقات درباره ابعاد این حمله سایبری ادامه دارد و همزمان کارشناسان معتقدند که حمله همچنان جریان دارد.

ا‌ف‌بی‌آی می‌گوید داده‌های اطلاعاتی به سرقت رفته اطلاعات شخصی دست کم ۱۰۴ هزار کارمند، پیمانکار، اعضای خانواده و دیگر افراد مرتبط با وزارت انرژی و همچنین اطلاعات مربوط به حدود ۲۰ هزار حساب بانکی را دربرمی‌گیرد.

مقامات می‌گویند این دزدی سایبری با پرونده «لوری لاو» مرتبط است که در ۲۸ اکتبر به خاطر هک کردن کامپیوترهای وزارت انرژی، ارتش، وزارت بهداشت و برخی نهادهای دیگر از سوی انگلیس تحت تعقیق قرار گرفت.

سخنگوی شرکت ادوبی گفته است که از گزارش اف‌بی‌آی چیزی نمی‌داند.

به گفته او شرکت متبوعش دریافته که اکثر حملات به نرم افزارهای شرکت فوق نرم کامپیوترهایی را هدف قرار داده که با افزونه‌های جدید امنیتی بروز نشده بودند