هفته کتاب گرامی باد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسطام دیار عارفان” نوشت: 

سلام همشهریان خوبم

6361d0b850871904d6be3bbcb045d5d5هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی را به شما تبریک میگویم .بنده که بعنوان یک کتابدار  سالها دراین شغل مقدس خدمت کرده ام و هم اکنون نیز افتخار همکاری با کتابخانه عمومی مستقل بیطرف را در شاهرود دارم چند نکته کوتاه و مختصر پیرامون تأثیر مطالعه در اعتلای سطح آگاهی تقدیم شما عزیزان می نمایم .

مطالعه  کتاب و نشریات و اینترنت بطور عام و مطالعه کتاب بطور خاص از مهمترین نیازهای جامعه ماست .

 

امروزه بیش از هر زمانی نیاز به آگاهی داریم . آگاهی در دین و مذهب ، آگاهی در علم و دانش ، آگاهی در فرهنگ و آداب و رسوم ملی ، آگاهی در برنامه های زندگی و خانواده و غیره .

نگویید با این همه مشکلاتی که گریبانگیر زندگی ما شده کی حال و حوصله کتاب خواندن دارد !

یقین بدانید با مطالعه کتاب و بالابردن سطح آگاهی خود تحمل مشکلات و رفع آنها راحت تر خواهد شد .

اگر مطالعه داشته باشیم خودمان برای خودمان تصمیم می گیریم . به راحتی خوب را از بد و دروغ را از راست و حق را از باطل تشخیص می دهیم . اگر آگاهی داشته باشیم شاهد این همه تلاق در جامعه نخواهیم بود .

در یک جامعه کتابخوان و اهل مطالعه معضلات فرهنگی و اجتماعی به حد اقل می رسد . خواندن کتاب ما را سرگرم نموده به ما آرامش می دهد و از تفکرات بیهوده و ملال آور باز می دارد .

اهالی بافرهنگ بسطام که شخصیبتهایی چون بایزید و دهها عارف و عالم و شاعر دیگر در آن پرورش یافته اند باید مردمی کتابخوان ، اهل مطالعه و آگاه به مسائل زمان خود باشند . پس توصیه این برادر کوچک خود را بپذیرید  و از همین هفته کتاب مطالعه را آغاز کنید . بخوانید و بخوانید و بخوانید . اگر خرید کتاب به جهت گرانی برایتان مقدور نیست کتابخانه عمومی بسطام با دهها هزار جلد کتاب در اختیار شماست.  

 

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *