فوریه 9, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

هفته کتاب گرامی باد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسطام دیار عارفان” نوشت: 

سلام همشهریان خوبم

6361d0b850871904d6be3bbcb045d5d5هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی را به شما تبریک میگویم .بنده که بعنوان یک کتابدار  سالها دراین شغل مقدس خدمت کرده ام و هم اکنون نیز افتخار همکاری با کتابخانه عمومی مستقل بیطرف را در شاهرود دارم چند نکته کوتاه و مختصر پیرامون تأثیر مطالعه در اعتلای سطح آگاهی تقدیم شما عزیزان می نمایم .

مطالعه  کتاب و نشریات و اینترنت بطور عام و مطالعه کتاب بطور خاص از مهمترین نیازهای جامعه ماست .

 

امروزه بیش از هر زمانی نیاز به آگاهی داریم . آگاهی در دین و مذهب ، آگاهی در علم و دانش ، آگاهی در فرهنگ و آداب و رسوم ملی ، آگاهی در برنامه های زندگی و خانواده و غیره .

نگویید با این همه مشکلاتی که گریبانگیر زندگی ما شده کی حال و حوصله کتاب خواندن دارد !

یقین بدانید با مطالعه کتاب و بالابردن سطح آگاهی خود تحمل مشکلات و رفع آنها راحت تر خواهد شد .

اگر مطالعه داشته باشیم خودمان برای خودمان تصمیم می گیریم . به راحتی خوب را از بد و دروغ را از راست و حق را از باطل تشخیص می دهیم . اگر آگاهی داشته باشیم شاهد این همه تلاق در جامعه نخواهیم بود .

در یک جامعه کتابخوان و اهل مطالعه معضلات فرهنگی و اجتماعی به حد اقل می رسد . خواندن کتاب ما را سرگرم نموده به ما آرامش می دهد و از تفکرات بیهوده و ملال آور باز می دارد .

اهالی بافرهنگ بسطام که شخصیبتهایی چون بایزید و دهها عارف و عالم و شاعر دیگر در آن پرورش یافته اند باید مردمی کتابخوان ، اهل مطالعه و آگاه به مسائل زمان خود باشند . پس توصیه این برادر کوچک خود را بپذیرید  و از همین هفته کتاب مطالعه را آغاز کنید . بخوانید و بخوانید و بخوانید . اگر خرید کتاب به جهت گرانی برایتان مقدور نیست کتابخانه عمومی بسطام با دهها هزار جلد کتاب در اختیار شماست.  

 

انتهای پیام