دسامبر 9, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

ارائه ایمیل ملی به سربازان/ تعیین زمان برای دریافت مرسولات پستی

نوبت شما به نقل از ” پایگاه اطلاع رسانی گروه ویژه امنیت ملی ” نوشت:

هر سرباز دارای یک ایمیل ملی خواهد بود.

http://www.payam-aftab.com/media/2013/7/iranmail.jpg

براساس تقاضای سازمان نظام وظیفه عمومی، ظرفیت یک میلیون پست الکترونیک ملی – ایمیل ملی – از سوی شرکت پست آماده شده است تا هر سرباز یک ایمیل ملی داشته باشد.

به گزارش گروه ویژه امنیت ملی به نقل از خبرگزاری ایتنا، محمدحسن کرباسیان – مدیرعامل سابق شرکت پست در مراسم تودیع خود با بیان این خبر ادامه داد: سرویس ایمیل ملی شرکت پست تاکنون ۱۵۰ هزار مخاطب جذب کرده است و بزودی نیز به ظرفیت این سرویس بومی افزوده می شود؛ در همین حال و در راستای ارائه سرویس انبوه ایمیل ملی، تقاضای سازمان نظام وظیفه عمومی برای دریافت یک میلیون ایمیل ملی آماده ارائه است.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در چهار سال اخیر، از برخی سیاستهای دولت دهم در حوزه پست انتقاد کرد و با تاکید بر ناملایمات و مشکلاتی که این شرکت در چهارسال گذشته با آن روبرو بوده است از وزیر ارتباطات دولت یازدهم خواست از پست حمایت کند.

کرباسیان تصمیمات متفاوت در زمینه واگذاری شرکت پست به بخش خصوصی، بخشنامه دولت مبنی بر خروج کارکنان از کلان شهرها، مشکلات بودجه ای و مشکلات نیروی انسانی را از جمله مواردی عنوان کرد که طی چند سال اخیر فعالیت شرکت را تحت تاثیر قرار داد و افزود: تدوین برنامه جامع شرکت پست در حد کشورهای پیشرفته، از جمله اقدامات موفقی بود که در این سالها انجام شد.

مدیرعامل شرکت پست در دولت دهم، با اشاره به مشکلات بودجه ای که شرکت پست با آن درگیر بوده و هست ادامه داد: سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان از بودجه ۴۰۰ میلیاردی پست را دریافت کردیم که این به معنای دریافت یک چهلم از بودجه مصوب برای این شرکت است.

وی با بیان اینکه ماه گذشته شرکت پست ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمد داشته است، افزود: در حال حاضر با احتساب درآمد ماه گذشته، در نقطه سر به سری درآمد و هزینه در پست رسیده ایم.

کرباسیان از راه اندازی سرویس تعیین زمان دریافت مرسولات پستی – تایم دلیوری- خبر داد که به مشتریان این اجازه را می دهد تا مرسوله پستی خود را در زمان مشخص و براساس درخواست خودشان دریافت کنند.

وی از وجود ۱۵۰۰ مشغول به تحصیل و فارغ التحصیل رشته پست در مرکز علمی کاربردی پست و تا مقطع کارشناسی خبر داد و گفت: ساماندهی خدمات پستی و توسعه خرید و فروش اینترنتی در دستور کار پست قرار دارد به نحوی که سرویس خرید و فروش اینترنتی در ۷ ماهه اول امسال رشد ۹۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است.

کرباسیان از ساخت دستگاه تفکیک نامه که قیمت نمونه خارجی آن ۶۰۰ هزار یورو بود، در داخل پست خبر داد و گفت: ایران به تولید ماشین نقش تمبر که در انحصار ۳ کشور دنیا است، دست یافته است.