فوریه 5, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

آیا این جمعه پایان دنیا است!!

گ (گروه سایبری وحدت) نوشت: چند روزی میشه که تا بیرون میرم با سیل سوالات در مورد این جمعه و اینکه آیا این جمعه پایان دنیا است یا نه مواجه می شم .حالا هر سوال کردنی ناراحتی ندارد اما وقتی آدم از یه بچه شیعه می شنوه که قراره این جمعه پایان دنیا باشه و این فکر چنان در او ریشه دوانده باشد که اصلی ترین مفهوم در فرهنگ دینی خویش یعنی انتظار حضرت مهدی و فرهنگ مهدویت را فراموش کرده باشد. همه این حدیث پیامبر را فراموش کرده اند که می فرماید: «والذى بعثنى بالحق بشیراً لولم یبق من الدنیا الا یوم واحد، لطول الله ذلک الیوم حتى یخرج فیه ولدى المهدى، فینزل روح الله عیسى بن مریم فیصلى خلفه، وتشرق الارض بنور ربها، ویبلغ سلطانه المشرق والمغرب»؛ « سوگند به خدایی که مرا بحق و بشارت دهنده برانگیخت، اگر از عمر دنیا تنها یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آن قدر طولانی خواهد ساخت تا فرزندم مهدی(عج) در آن روز ظهور کند. آن گاه عیسی بن مریم از آسمان فرود می آید و به امامت او نماز می گزارد و زمین به نور پروردگارش نور باران می گردد و حکومت او به شرق و غرب گیتی گسترش می یابد و زمین و زمان در قلمرو عدالت و قدرت او قرار می گیرد» (بحارالانوار، ج51،ص71).

http://razva.net/uploads/posts/2012-12/1354617464_untitled.jpg

هیچ کدام از این بچه شیعه ها از من نپرسید ایا این جمعه قرار است امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) بیاید ؟ بلکه همه می گفتند که دیگر دنیا تمام خواهد شد. گویا نه قراراست مهدی نامی بیایید ، نه قرار است حکومت به صالحان برسد، نه قرار است ما به مولامان کمک کنیم ، نه قرار است رجعتی باشد ، و تنها چیزی که قرار است اتفاق بیافتد نابودی دنیا خواهد بود؟

هیچ یک از ما بچه شیعه ها اینقدر که این جمعه انتظار داریم جهان نابود شود باور نکرده ایم که آقایمان جمعه قرار است بیایید. به خدا اگر ما شیعیان به اندازه ای این جمعه که انتظار نابودی و پایان دنیا را داریم ایمان داشتیم که مولایمان این جمعه میاید دیگر نمی گفتیم “شاید این جمعه بیاید” …

کدام یک از ما از ته دل و با ایمان به ظهور گفتیم ” شاید این جمعه بیاید” کدام یک از ما کارهایمان را تنظیم کرده ایم که این جمعه جمعه ی ظهور باشد. همه ما می گوییم “شاید این جمعه بیاید” اما خوب من امروز کار دارم آقا خودت بیا من باید به کارام برسم . کدام یک از ما یک بار گفتیم آقا به خاطر خودت هم شده بیا ، همه فقط یاد گرفتیم بگیم آقا به خاطر ما بیا به خاطر گناهان ما گریه کن و به خاطر ما از خدا برای ما طلب استغفار کن راستی آقا داشت یادم می رفت شفاعت ، یادت نرود شفاعتمان را بکنی ؛ این جمعه هم اومدی اومدی ولی اول به کارهای ما برس . همه یاد گرفته ایم بگوییم “شاید این جمعه بیاید”…

اگر شیعیان مهدی صاحب الزمان(عج) به اندازه ای که 21 دسامبر و پایان دنیا ایمان داشتند به امر ظهور ایمان داشتند و منتظر منجی عالم بشریت بودند مطمئنا….

حالا فهمیدم چقدر فاصله داریم تا امر فرج…

فریب ما مخور آقا دروغ می گوییم؛ به جان “حضرت زهرا” دروغ می گوییم/
چه انتظار ظهوری چه درد هجرانی؛ میا میا گل طاها دروغ می گوییم/
تمام چشم براهی و انتظار ظهور؛ و ندبه های فرج را دروغ می گوییم/
دلی که مأمن دنیاست جای مولا نیست؛ اسیر شهوت دنیا دروغ می گوییم/
کدام گریه غربت کدام اشک فراق؛ قسم به “ام ابیها” دروغ می گوییم/
زبان سخن ز تو گوید ولی برای “مقام”؛ به پیش چشم خدا ما دروغ می گوییم/
خلاصه ای گل نرگس کسی به فکر تو نیست؛ و ما به وسعت دریا دروغ می گوییم/
مرا ببخش عزیزم که باز می گویم؛میا میا گل طاها دروغ می گوییم//

اللهم عجّل لولیک الفرج

مطالب بالا بغض هایی است که در گلو دارم، درددل هایی است که نمی تونستم به کسی بگم ؛ نوشتم تا کمی راحت شوم…

باز یادم رفت می توانستم به آقایم بگویم و نگفتم…..

اما مطالب پایین جمع بندی از معلومات اندک من در مورد این حرف و حدیث ها در مورد 21 دسامبر 2012 و پایان دنیا است و اینکه منشاء این تاریخ مجعول از کجا است و به چه منظور و هدفی این ها را ساخته اند می باشد.

حتما تا حالا خیلی این خبر به گوشتان خورده که سال 2012 بر اساس تقویم مایا سال پایان جهان خواهد بود. این موضوع آنقدر گسترده شده و حساسیت برای این و آن ایجاد کرده که حتی این روزها بقال قصاب و راننده تاکسی هم تمام برنامه ریزی هایشان را برای این روز قرار داده اند و طوری تنظیم کرده اند که به تمام کارهایی که در طول عمرشان نرسیده انجام دهند حتما تا قبل از شب یلدا انجام دهند.. در این چند ساله خصوصا در این یکی دو سال اخیر فیلم ها برنامهای مستند و حتی کتاب توسط غربیان تولید و منتشر شده که در آنها پیشگوییهای نوسترآداموس را با تقویم مایاها مخلوط کرده اند و دست آخر نتیجه گرفته اند که حتما در سال 2012 خبرهایی خواهد شد. البته این همه ماجرا نیست، چند ماه قبل هم ناسا اعلام کرده طوفانهای خورشیدی در سال 2012 زمین را در برخواهد گرفت و این موضوع تقریبا جدی ترین احتمال نابودی زمین را شکل داد که جامعه علمی را هم وارد ماجرا کرد.

اما خود آنهایی که جد و آبادشان به مایاها می رسد از شنیدن این خبرها شگفت زده شده اند! و حتی چند نفری از آنها شاکی بودند که از وقتی این موضوع در اینترنت پخش شده روزی نیست که سوالهای مختلف و جورواجور از آنها نشود. آنها معقدند این جوسازیها در مورد یک رویدادی که صرفا در تقویم مایاها آمده بیشتر کار خود غربیها باشد تا از این وضعیت کمال استفاده را بکنند. نوادگان مایاها معتقدند که آن چیزی که در تقویم های اجدادشان در مورد سال 2012 نوشته شده صرفا بازگو کننده یک حادثه طبیعی و ستاره شناسی است که اعتقاد دارند هر 25 هزار سال تقویم زمانی آنها پایان می یابد و اصلا قرار نیست کره زمین کن فیکون شود!، اما ظاهرا برخی ستاره شناسان و منجمان چیزهایی پیدا کرده اند که دقیقا در همین سال 2012 اتفاق می افتد که بیشتر جنبه ستاره شناسی و کیهانی دارد و همانها را هم به تقویم مایاها چسبانده اند.

21 دسامبر 2012 پایان تقویم طویل مایاها است اما این بدین معنی نیست که بعد ازاین تاریخ زندگی و حیات از روی کره ی زمین نابود خواهد شد بلکه به این معنی است که بعد از این تاریخ تقویم جدید مایاها شروع می شود. و مانند همه ی تقویم ها که پایانی دارند ( در تقویم شمسی خودمان 29 اسفند ، و اول فروردین تقویم جدید دوباره از سر گرفته می شود) و با پایان یافتن تقویم قدیم ، تقویم جدیدی از سر گرفته می شود ( تقویم 25 هزار ساله ) و اصلا قرار نیست دنیایی نابود شود ،نسلی منقرض شود و یا هر چیز بی سر وته که آنها پیش بینی کرده اند.

اما در بین خود مایاها ( شما بخوانید چیزهایی که منتسب به قوم مایا کرده اند) حتی در مورد اینکه قرار است دنیا به چه شکلی نابود شود اتفاق نظر وجود ندارد. عده ای میگویند قرار است که پدیده ای فضایی قطب ها را عوض کند عده ای می گویند قرار است سیاره ای به زمین برخورد کند عده ای مقارنه ( فرضی) خورشید با کهکشان را پایان دنیا میدانند و عده ای هم طوفان های خورشیدی را عامل نابودی می دانند.

حالا قرار است 2012 چه اتفاقی بیافتد؟

از ناسا سوالی شده بود که منشاء این پیش بینی که جهان در 2012 پایان خواهد یافت از کجاست؟ و ناسا جواب جالبی داده بود که با اندک تأملی می توان پی به بی اساس بودن این فرضیه برد.

ناسا در جواب سوال فوق گفته بود : داستان از اینجا شروع شد که نیبرو (Nibiru) به سمت زمین در حرکت است. نیبیرو یک سیاره فرضی است که توسط سومریان عنوان شد. این حادثه اساساً برای ماه می 2003 پیش بینی شده بود اما وقتی در آن تاریخ هیچ اتفاقی نیفتاد، روز رستاخیز به دسامبر 2012 تغییر یافت. این دو افسانه با پایان دوره ها در تقویم باستانی مایان (Mayan) مصادف با انقلاب زمستانی ((winter solstice 2012 همزمان شده ( نویسنده : در تقویم خودمان هم با شب یلدا مصادف شده است). از اینرو روز رستاخیز را مصادف با 21 دسامبر 2012 دانستند.

خوب یه سوال که ذهن من رو خیلی مشغول کرده در این مورد اینه که اگر نیبیرو و سیاره ایکس واقعی بود و قرار بود تا 2012 با زمین برخورد داشته باشد، اخترشناسان حداقل طی دهه گذشته باید آن را شناسایی می کردند و الان نیز با چشم غیر مسلح قابل رویت بود. ( خوب یه سیاره که قرار نیست یه روزه برخورد کنه ) چرا تا حالا هیچ عکسی از این سیاره منتشر نشده .به نظر من بدیهی است که چنین چیزی وجود ندارد( یا حتما چشم من ضعیف است که ندیده ام ).

چند وقت پیش مطلبی خوندم که در آن نظریه ای کشف نشده ای از نیوتن تا آن زمان ( که خوب این نظریه کاملا هم به طور اتفاقی کشف شده !؟؟ و اصلا هم مهم نیست که چرا باید امسال کشف بشه !؟؟) که در آن سال 2050 را سال نابودی جهان پیش بینی کرده است. خوب اگه 2012 اتفاق نیافتاد حتما 2050 دیگه پایان دنیا است.

اول قرار بود پایان دنیا سال 2000 باشه ( آهنگش رو هم خوندند ، البته میدونم شما حتما گوش ندادین ! ؟؟ ) بعد تمدید ش کردند 2003 ، بعد موکول شد به 2007 ( پدر جرج بوش گفته بود که : پسر من آن کسی است که سال 2007 نظم نوین جهانی را اعلام خواهد کرد ) ، امسال خوب که دیگه 2012 اگه شد امسال اگه نشد هر 3 سال یک بار تمدید میشه تا 2050 ( دیگه اون موقع کی زنده اس کی مرده) یه کاریش میکنن.

اما 21 دسامبر 2012 قرار نیست که دنیا نابود بشه ، قراراست انسانیت رو نابود کنند، قرار است فرهنگ و دین را نابود کنند ، قرار است که ابراج البیت را در مکه افتتاح کنند که به قول خودشان سایه ی شیطان بر روی خانه ی خدا که نشان پیروزی شر باشد بر خوبی ، قرار است که آغاز حکومت شیطان بر زمین را اعلام کنند ، قرار است نظم نوین سکولار جهانی را اعلام کنند.

اما اتفاقاتی افتاده که از سال 2000 تا حالا نتونستن اعلام کنند و بازهم خواهد افتاد.