فوریه 5, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

وفاداری امریکا به اسرائیل

نوبت شما به نقل از وبسایت “ولایت فقیه” نوشت:

بعد از آمدن حسن روحانی از سفرش که به امریکا داشت که اتفاقا یک سفر موفق دیپلماتیک برای هیات جمهوری اسلامی خوانده می شد نتانیاهو به امریکا رفت که او هم گفته بود در این سفر می خواهم آبروی ایران راببرم و او در اولین ساعاتی که وارد امریکا شد ابتدا دیداری با باراک اوباما داشت و دیداری که وفاداری امریکا را به اسرائیل به صراحت نشان داد چون به طور عجیبی حرف های اوباما 180 درجه تغییر کرد و این بار ضد ایران حرف زد.

i2asfye4x1br9jko4sz4

آقای اوباما خودت نشان دادی که لیاقت مذاکره با ایران را نداری و همان طور که امام خامنه ای بار ها فرمودند من خاطره ی خوشی از دیدار با امریکا ندارم در نتیجه مذاکره با امریکا کار بسیار غلتی است چون امریکا وفادار به عهد نیست چون فردا با دیدن اسراییل همه ی عهد هایی که بسته از یاد می برد.
بگذریم وقتی نتانیاهو خواست در سازمان ملل سخنرانی کند دقیقا 32 دقیقه حرف زد که 27 دقیقه ی آن در رابطه با ایران بود که خب این عمل نشان دهند ه ی قدرت ایران است و ترس کشور اسرائیل چون معلوم است آنها از قدرت مقاومت ایران ترسیده اند پس باید مقاومت ها را ادامه دهیم.
همچنین نتانیاهو از امریکا طلب ادامه تحریم ها را در مقابل ایران کرد.

نظر امام خامنه ای در باره با مذاکره با امریکا:
یكى از سیاستهاى اساسى‌مان قطع رابطه‌ى با آمریكاست. هرگز هم نگفتیم ما تا ابد قطع رابطه خواهیم بود؛ نه، هیچ دلیلى ندارد كه تا ابد قطع رابطه با هر كشورى، با هر دولتى داشته باشیم. مسئله این است كه شرائط این دولت به گونه‌اى است كه رابطه‌ى با او براى ما ضرر دارد. انسان رابطه را با هر كشورى به دنبال تعریف یك منفعتى ایجاد میكند؛ آنجائى كه براى ما منفعت ندارد، دنبال رابطه نمیرویم؛ حالا اگر ضرر داشت، به طریق اولى دنبال رابطه نمیرویم.

انتهای پیام