گلایه مدیر سایت “نوبت شما ” به وبلاگ نویسان هم استانی

11 دیدگاه‌

 1. حماسی گفت:

  با نوبت شما هم کلام می شویم. فکر می کنم این صفحه را هم غیر سمنانی ها منور خواهند نمود! به هرحال هدف نهایی در برگزاری این مسابقات مهم تر خواهد بود که همان مسئله ای ست که ازآن به _ موج وبلاگی_ نام برده شد.
  دریکی از سرویس ها، دوستان یکدیگر را به انگیزه های مادی حضور در این مسابقات متهم نمودند، ولی ما معتقدیم وجود انگیزه های مادی هم نهایتا منجر به خیر خواهد شد؛تولید محتوا یا بازنشر محتوای کپی نیز که با هر انگیزه ای ایجاد می شود درنهایت کمک به موج های وبلاگی خواهد کرد و به هر حال از این بعد دارای ارزش می باشد.
  ———
  نکته ی دیگر که سبب کاهش انگیزه، نه تنها در وبلاگ نویسان می گردد، بی سرو ته شدن برخی از مسابقات و جشنواره های وبلاگ نویسی ست که در ظاهر بسیار معتبر ولی … از آنجا که همواره حرف خود را زده ایم، جا دارد یادی کنیم از _ جشنواره وبلاگ نویسی پیرغلامان حسینی_ که با وجود بین المللی بودن اجلاس که در آبان 92 برگزار شداما هنوز هم جشنواره ی وبلاگی اش درمیان آسمان و زمین معلق است. البته در این مورد این تنها یک مثال است و تجربه ای اندک ما در این جشنواره ها مثال های متعددی را برای ما آشکار نمود.
  ——
  نکته ی دیگری که باید عنوان شود مبهم بودن داوری برخی از این جشنواره هاست. داوری هایی که بعضا داورانش مشخص نیست و هیچ گونه معرفی ای از داورانش وجود ندارد، یا انگیزه های دیگری که یک نمونه را شما خواسته یا ناخواسته عنوان نمودید(انتخاب وبلاگ نویسان استانی) در نتایج نهایی دخیل می شود.- در مورد ایجاد وبلاگ های جدید درراستای موج وبلاگی ما هم موافقیم ولی شایسته نیست وبلاگ هایی که به نظر می رسد فعالیت شان در یک ماه خلاصه و به همان ماه ختم می شود، در جشنواره ها برگزیده شوند، مسئله ای که چندی قبل هم به دوستان عزیز تبیان قم اشاره کرده بودیم و بعد از گذشت چند ماه، به یقین تبدیل شد.
  ——-
  نکته ی بعد: جشنواره های وبلاگی متولی خاصی ندارد. و نظام مند یا قانون مند هم نیست. از این رو برخی اوقات پایگاه هایی هم که به ظاهر بسیار معتبرهستند و بعضا هم دولتی، اقدام به برگزاری جشنواره هایی می کنند که با وجود زحمات و هزینه هایی که کاربران شرکت کننده انجام می دهند، جشنواره ی خود را زیر سوال برده و به راحتی هر چه تمام تر زیر قول و قرار های خود می زنند. این مسئله بسیار کمک خواهد نمود، تا کاربران براحتی انگیزه ی خود را ازدست بدهند!!!
  ———–
  مطمئنا دوستانی هم که وبلاگ می نویسند، فکر نان شان را هم کرده و می کنند و انگیزه های دیگری هم وجود دارد که در این مسیر قدم نهاده اند، ما مدعی نیستیم،اما وجود حداقل انگیزه های معنوی در این مسیر، استواری قدم دوستان را بسیار بسیار بیشتر خواهد نمود.
  برای دوستان عزیز وبلاگ نویس سمنانی هم آرزوی توفیق روزافزون داریم. وبلاگ نویسان بسیار شایسته ای که فعالیت های ارزشی آنها کم نیست در این فضای مجازی.

  به همان طریقی که مطالب انتقادی بیان می کنیم، از کارهای شایسته هم حمایت می کنیم، دراین راستا، نوبت شما هم عملکرد قابل تقدیری دارد، البته این مطلب را از جایگاهی بسیار بسیار پایین تر نسبت به تمام عزیزان و به عنوان یک مخاطب عنوان می کنیم،
  ——-
  ما را در خانه ی خود راه نداند، به در همسایه پناه آوردیم…!
  سرافراز باشید در پناه حق

  • نوبت شما گفت:

   با سلام و تشکر از حضورتون
   مطالب شما رو در سایت حرف تو و اینجا انتشار میدیم.

   ما از انتقادات دوستان استقبال می کنیم و هدفمان ارتقای سطح وبلاگ نویسی و تأثیرگذاری حداکثری در فضای مجازی و جنگ نرم است.

 2. رضا گفت:

  برو بابا دلت خوشه.مردم درد نون دارن

 3. Reza گفت:

  قبول کنید که وقتی توی مسابقه قالب سایت اینقدر جرئی و کلیشه ای معرفی میشه اصلن دل و دماق کار کردن برا آدم نمیمونه.
  مثلا آدم بیاد ی سایت که کلا درباره نماز(به طور مثال) هست رو ی دفعه ای بخاطر موضوع مسابقه بکنه بسیج!!!!
  خب نمیشه دیگه
  بنده خودم توی ایام انتخابات اومدم بخاطر مسابقه حماسه حضور ی مقداری انتخاباتی کار کردم هم کاربرا صداشون در اومد هم افت بازدید داشتم و دیگه هم همچین اشتباهی نمیکنم….
  اگه آدم بخواد وبلاگ جدید و سایت جدید هم بزنه که اصل نمیصرفه مخصوصا برا امثال بنده که مدتها رو سایت خودمون وقت گذاشتیم…
  در کل موفق باشید

  • نوبت شما گفت:

   سلام، چرا نمیصرفه؟! معمولاً یکی از معیارهای مسابقات بازکردن وبلاگ جدید با عنوان موضوع مسابقه است.. همانطور که می دانید هدف از این مسابقات هم به راه انداختن یک موج و جریان در فضای سایبر است.. همانطور که دشمنان مثلا مدتی قبل برای دشمنی با اهل بیت علیهم السلام اهانتها کردند به امام هادی علی النقی علیه السلام..
   خب چطور اونا تونستند با اهانت هاشون فضای سایبر رو در دست بگیرن؟! با به راه انداختن موج و جریان فراگیر.. هر شبکه اجتماعی شون.. همه وبلاگ هاشون .. و سایتا و فرومهاشون.. پر کردن.. و دیدید چه فضای سنگینی ایجاد کردن.. اونا اینقدر در باطل خود جدی و مصر هستن و حالا ما؟!

   ما هم حدقل کاری که می تونیم بکنیم نوشتن حداقل یه خط مطلب در موضوعات روز است که به خاطر اهمیتش ما مسابقه و موج وبلاگی میزاریم.. و اگر وبلاگ نویسان ما واقعاً ارزشی هستن و واقعاً عمار حضرت آقا و اومدن که کار کنن، پس چرا وارد این عرصه نمیشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *